Trwa ładowanie...

Większość Polaków nie zgadza się z kontrmanifestacjami

Kantar Public na zlecenie Polskiego Radia 24 przeprowadził sondaże, w których zapytał Polaków o najbardziej palące kwestie ostatnich tygodni. Tematami badań były: kontrmanifestacje na miesięcznicy smoleńskiej, taśmy ks. Sowy oraz sankcje UE wobec Polski.

Share
Większość Polaków nie zgadza się z kontrmanifestacjami
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2rp275

Wszystkie badania zostały przeprowadzone 20 czerwca 2017 roku przez ośrodek badawczy Kantar Public.

Czy Polacy popierają kontrmanifestacje?

Pierwsze z pytań dotyczyło zasadności kontrmanifestacji. 33 proc. ankietowanych zdecydowała, że prostesty były "nieuzasadnione". 32 proc. głosujących odpowiedziała, że "nie słyszała o tym" zajściu, a 16 proc. nie potrafiła jednoznacznie określić, czy prostesty są uzasadnione. Natomiast poparcie dla inicjatywy wyraziło 19 proc. respondentów.

d2rp275

Ile osób słyszało o taśmach ks. Sowy?

Kolejny sondaż związany był z aferą taśmową ks. Sowy. Ankietowanym zadano pytanie: "czy to dobrze, czy to źle się stało, że 9 czerwca tego roku zostały ujawnione kolejne treści rozmów z restauracji "Sowa i przyjaciele" nagrane w grudniu 2014 roku?". W tym badaniu 38 proc. głosujących stwierdziła, że o tym nie słyszała. 37 proc. oceniła, że to "dobrze", 11 proc., że "źle", a 14 proc. nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi.

Nie dla sancji UE

Ostatnie badanie dotyczyło wszczęcia procedur UE wobec Polski. Przypomnijmy, że Komisja Europejska chce ukarać Polskę, Węgry i Czechy za niewywiązywanie z ustaleń unijnych w sprawie relokacji uchodźców. Kantar Public zapytał Polaków, czy postępowanie UE jest słuszne. 46 proc. nie uważa, aby decyzja była słuszna, 35 proc. zgadza się z działaniami KE, a 19 proc. nie ma na ten temat zdania.

Źródło: PR 24 / WP

d2rp275

Podziel się opinią

Share
d2rp275
d2rp275
Więcej tematów