WP

Wichury zaatakowały Polskę, niemal 400 interwencji straży

384 razy interweniowali strażacy w związku z wichurami, które przeszły nad województwami: śląskim, małopolskim, podkarpackim i dolnośląskim. Nikt nie został ranny. W woj. łódzkim na skutek wichury zawaliła się ściana kościoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

- Do godz. 19.30 interweniowaliśmy w sumie 384 razy. Wczoraj, w związku z silnymi wiatrami, 112 razy. Nasze akcje związane były głównie z usuwaniem powalonych drzew, reklam. Wiatr uszkodził też w niektórych miejscowościach dachy budynków - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak dodał, najtrudniejsza sytuacja była w woj. śląskim, gdzie strażacy odebrali 200 zgłoszeń. 70 razy interweniowali w woj. małopolskim, 35 w podkarpackim i 30 razy w dolnośląskim.

Z kolei w Łódzkiem, w miejscowości Lututów prawdopodobnie właśnie z powodu silnego wiatru, częściowo zawalił się szczytowy fragment ściany murowanego kościoła św. Piotra i Pawła.

WP

Świątynia ta została wzniesiona w latach 1910-1917 w stylu neoromańskim według projektu z 1907 r. architekta Jarosława Wojciechowskiego. Znajduje się w nim cenny obraz Matki Boskiej z 1639 r. i tablica epitafijna Biernackich z wmurowaną kulą armatnią z 1812 r., upamiętniająca gen. Józefa Biernackiego.

Zobacz serwis pogoda.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP