Trwa ładowanie...
d47ly4d

Wichura powoduje utrudnienia w ruchu pociągów PKP

Wichura spowodowała znaczne szkody na kolei w zachodniej, środkowej i południowej Polsce. Większość awarii zostanie usunięta w nocy, ale rano należy się liczyć z licznymi utrudnieniami w ruchu pociągów - powiedział rzecznik Polskich Kolei Państwowych, Krzysztof Łańcucki.

d47ly4d
d47ly4d

Najpoważniejsza awaria nastąpiła na linii Nowy Targ-Zakopane, gdzie wiatr przewrócił na tory słup wysokiego napięcia. W rejonie Wrocławia są przerwy w ruchu na wszystkich liniach z wyjątkiem linii Wrocław-Poznań. Trwa usuwanie szkód na liniach Częstochowa-Zawiercie, Kraków-Zakopane, Poznań-Szczecin, Poznań-Rzepin, Warszawa-Radom, Kluczbork-Ostrów Wielkopolski, Katowice-Zebrzydowice, Żywiec-Zwardoń i niektórych innych.

###Galeria
[

]( http://wiadomosci.wp.pl/wiatr-szaleje-w-calej-europie-6038682356896897g ) [

]( http://wiadomosci.wp.pl/wiatr-szaleje-w-calej-europie-6038682356896897g )
Wiatr szaleje w całej Europie

PKP zapowiada, że największe utrudnienia w ruchu wystąpią w piątek rano na zachodzie, południu i w centrum kraju.

d47ly4d

Na wielu liniach dwutorowych ruch będzie prowadzony rano tylko po jednym torze, co może spowodować znaczne opóźnienia. Rzecznik PKP zaapelował do podróżnych, aby przed wyjazdem upewnili się w informacji telefonicznej i na dworcach, czy pociągi nie zostały odwołane i czy uruchomiono komunikację zastępczą.

Silne wiatry nie zakłóciły lotów z warszawskiego Okęcia. Na lotnisku nie wylądowało jednak kilka samolotów. Rzecznik Portów Lotniczych Artur Burak powiedział, że było to spowodowane sytuacją na innych lotniskach, szczególnie w Niemczech.

Zaznaczył, że żaden rejs nie został odwołany z powodu wiatru w Warszawie. Zawrócony został jedynie samolot ze stolicy do Wrocławia, ponieważ w momencie gdy znajdował się w powietrzu, pogorszyły się warunki atmosferyczne we Wrocławiu.

d47ly4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ly4d
Więcej tematów