Trwa ładowanie...

Wiceszef MSZ o słowach abpa Jędraszewskiego. "Trudno się nie zgodzić"

Wiceminister spraw zagranicznych skomentował w niedzielę rano słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat braci Kaczyńskich. Metropolita krakowski stwierdził, że należy za Jarosława Kaczyńskiego "dziękować Bogu". - Ależ oczywiście, trudno się nie zgodzić przy całym jego dorobku politycznym - ocenił Piotr Wawrzyk.

Share
Piotr Wawrzyk skomentował słowa abp Jędraszewskiego
Piotr Wawrzyk skomentował słowa abp JędraszewskiegoŹródło: EASTNEWS, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
d1yozky

Wiceminister spraw zagranicznych był w niedzielę gościem porannego programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET". Piotr Wawrzyk oraz pozostali goście pytani byli przez prowadzącego o ostatnie słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Andrzej Stankiewicz zapytał, czy zaproszeni do studia politycy również "dziękują Bogu za Jarosława Kaczyńskiego". Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził, że "ma Bogu za co dziękować i akurat nie za to". Podobnie sceptyczny był Michał Wypij z Porozumienia, który wskazał, że nie należy mieszać Kościoła Katolickiego z władzą świecką. - Sojusz ołtarza z tronem zawsze kończy się źle. Zarówno dla tronu, jak i dla ołtarza - powiedział polityk.

d1yozky

Wiceszef MSZ o słowach abp Jędraszewskiego. "Trudno się nie zgodzić"

Piotr Wawrzyk miał na ten temat zupełnie odmienne zdanie.

Zobacz też: Zamęt po słowach abp. Marka Jędraszewskiego. Władysław Kosiniak-Kamysz: to niedopuszczalne

- Ależ oczywiście, trudno się nie zgodzić przy całym jego dorobku politycznym. Poświęcił całe swoje życie dla ojczyzny. Ma ogromne zasługi, że jesteśmy w tym momencie, w którym jesteśmy. Prześledźcie państwo całą jego drogą polityczną, jeżeli postaracie się o odrobinę obiektywizmu, to przyznacie mi rację - oznajmił, odpowiadając na to samo pytanie.

"Dziękować Bogu" za Jarosława Kaczyńskiego? Wiceszef MSZ: ależ oczywiście

Przypomnijmy, że słowa o "dziękowaniu Bogu" za braci Kaczyńskich padły z ust metropolity krakowskiego podczas odprawiania mszy św. w 72. rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego, w której wzięli udział czołowi politycy PiS. Wygłaszając homilię, abp Jędraszewski powiedział, że "mamy obowiązek, by dziękować za to życie Lecha Kaczyńskiego i pana prezesa w kategoriach ludu Bożego''.

d1yozky

Źródło: Radio ZET

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yozky

Podziel się opinią

Share
d1yozky
d1yozky
Więcej tematów