Trwa ładowanie...
d8jb8hn

Wiceprzewodnicząca rady Warszawy: w stolicy działała mafia prawników i urzędników

- Widać z postawy pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, że nie zrezygnuje sama przed końcem kadencji. Mam nadzieję, że tak jak sama zapowiedziała, wszystko zostanie wyjaśnione. Moim zdaniem w Warszawie działała mafia reprywatyzacyjna, którą tworzyli prawnicy i urzędnicy - mówiła wiceprzewodnicząca rady Warszawy Olga Johann (PiS), komentując w "Czterech stronach" TVP Info, aferę reprywatyzacyjną w Warszawie.

Share
d8jb8hn

Wiceprzewodnicząca przytoczyła przykłady spraw innych kamienic, w których też sytuacja reprywatyzacyjna jest mocno niejasna. - Cała Polska krzyczy o działce przy Chmielnej, ale jest na przykład sprawa kamienicy na Mokotowie, w której połowa mieszkań jest wykupionych. Nagle nie wolno wykupywać, bo będzie reprywatyzacja. Pozostali nie mogą wykupić mieszkań przez wiele lat. Mija im możliwość wykupienia tych mieszkań za nieduże pieniądze. Pytają, co się dzieje, kto przetrzymuje tę kamienicę. Takich sytuacji jest bardzo dużo - tłumaczy.

Komentując ewentualną dymisję Gronkiewicz-Waltz, mówi: nie oszukujmy się, wszystko się zaczyna od partii. - To partia zadecyduje, myślę, że nie będzie to jej indywidualna decyzja - dodaje.

d8jb8hn

Podziel się opinią

Share
d8jb8hn
d8jb8hn
Więcej tematów