Trwa ładowanie...
d444f68

Wiceprezes PiS o słowach Morawskiego: atak na rząd

To jest po prostu atak na rząd, to walka polityczna - tak do słów sędziego TK Lecha Morawskiego na temat homoseksualistów odniósł się pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Adam Lipiński. Wiceprezes PiS zapowiedział, że sprawdzi wypowiedź Morawskiego i podejmie odpowiednie decyzje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezes PiS o słowach Morawskiego: atak na rząd
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d444f68

"Mają takie same prawa, jak każdy inny"

W rozmowie z Polską Agencją Prasową w poniedziałek po południu, Adam Lipiński poinformował, że w sprawie sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania zapowiedział, że przyjrzy się tej kwestii ciągu najbliższych dni.

W ubiegły czwartek, prof. Morawski był gościem konferencji "The Polish constitutional crisis and institutional self-defence" (Polski kryzys konstytucyjny a samoobrona instytucji), która odbyła się we wtorek na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie.

Według portalu Onet.pl Morawski mówił m.in., że "czołowi polscy politycy są skorumpowani". Miał też stwierdzić, że "rząd polski jest przeciwny homoseksualistom, ale nie ściga ich prokuratura".

d444f68

Lipiński był pytany w poniedziałek w radiu RMF FM o to, czy zgadza się ze stanowiskiem sędziego Morawskiego w sprawie homoseksualistów. - Oczywiście, że się nie zgadzam - odpowiedział. - To jest po prostu atak na rząd, tylko i wyłącznie - powiedział wiceprezes PiS.

- Homoseksualiści mają takie same prawa, jak każdy inny obywatel tego kraju. Nikt nie zamierza nikogo wsadzać do więzienia - dodał pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Lipiński zaznaczył, że "absolutnie nie zauważył", żeby polski rząd był przeciwko homoseksualistom. - Nie ma żadnych symptomów, nikt mi czegoś takiego nie zgłasza. Gdyby mi ktoś zgłosił tego typu sprawy, to na pewno bym się tym zajął - stwierdził.

"To jest skandaliczne zachowanie"

Pytany dlaczego, jako pełnomocnik ds. równego traktowania nie wystosował w tej sprawie żadnego oświadczenia, Lipiński zaznaczył, że jest to "walka polityczna". - Ten pan po prostu stosuje takie argumenty po to, żeby uderzyć w rząd, chociaż jest to całkowicie bezpodstawne - powiedział.

d444f68

- Sędzia TK nie powinien pokazywać swoich poglądów. A już szczególnie w tak drastyczny sposób - podkreślił Lipiński. - To jest skandaliczne zachowanie - dodał.

PAP/Zoltan Mathe/(z lewej) Lech Morawski

Lipiński zapowiedział, że "sprawdzi wypowiedź Morawskiego". - Zaraz zgłoszę to do departamentu spraw obywatelskich, do wydziału równego traktowania - zaznaczył. - Sprawdzę dokładnie, jaka to była wypowiedź i podejmę odpowiednie decyzje - dodał.

Dopytywany, jakie konkretnie decyzje ma na myśli, Lipiński odpowiedział, że jeszcze nie wie. - Sprawdzę jaka to była wypowiedź dokładnie. Nie chcę się opierać na pośrednikach - mówił.

Źródło: WP, PAP, RMF FM

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów