Trwa ładowanie...
d3x59qv

Wicepremier Rosji dementuje: nie będzie suwerennego internetu

Wbrew doniesieniom mediów, rosyjskie władze nie zamierzają stworzyć wewnętrznej sieci, odizolowanej od globalnego internetu. O decyzji Kremla poinformował wicepremier kraju wicepremier Rosji Maksim Akimow.
Share
Wicepremier Rosji Maksim Akimow.
Wicepremier Rosji Maksim Akimow.Źródło: PAP
d3x59qv

- Nie będzie suwerennego internetu. Zamierzamy aktywnie chronić Federację Rosyjską przed zewnętrznymi niebezpieczeństwami i potencjalnymi zagrożeniami związanymi ze zmianą sytuacji na świecie - tłumaczył w kuluarach Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

W kwietniu, w trzecim czytaniu niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, przyjęła projekt ustawy o działaniu rosyjskiego segmentu internetu (Runetu) w warunkach odłączenia go od globalnych serwerów. Twórcy ustawy tłumaczyli, że wspomniane rozwiązanie pogłoby okazać się zbawienne w sytuacji, gdy Stany Zjednoczone odcięłyby Rosję od globalnej sieci.

d3x59qv

Projekt spotkał się jednak z ostrą krytyką. Przeciwnicy wskazywali, że suwerenny internet zwiększałby rządową kontrolę nad siecią. W trakcie prac nad projektem media niezależne wyrażały obawę, że celem ustawy jest stworzenie warunków pozwalających na odebranie dostępu użytkownikom w Rosji do zewnętrznego ruchu internetowego (czyli tych stron i serwisów internetowych, które znajdują się na serwerach poza Rosją) i na filtrowanie ruchu wewnętrznego.

Zobacz także: Kwaśniewski: Szydło to najbardziej ukochana postać ludu pisowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x59qv

Podziel się opinią

Share
d3x59qv
d3x59qv
Więcej tematów