Trwa ładowanie...
d331ivx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska dostała Wiktora w kategorii Polityk Roku

Wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska otrzymała Wiktora za 2013 r. w kategorii Polityk Roku. Nagrodami honorowane są osobowości medialne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Bieńkowska
Elżbieta Bieńkowska (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d331ivx

- Jestem zaskoczona tym, że dostałam Wiktora w kategorii Polityk, bo w gronie nominowanych jestem chyba najmniej politykiem, ale cóż, jedno słowo się powie i zostaje się politykiem i dostaje się Wiktora - powiedziała laureatka, nawiązując do swojej wypowiedzi dotyczącej opóźnień pociągów z powodu oblodzenia sieci.

Obok Bieńkowskiej w kategorii Polityk nominowani byli: Jarosław Gowin, Ryszard Kalisz, Leszek Miller i Jacek Rostowski.

- Staram się unikać takich sytuacji jak teraz. Pracuję za kulisami, ale wcale nie robię tam nic zakulisowego, tylko po prostu normalnie dość ciężko z moimi kolegami pracuję. Im również i wszystkim moim współpracownikom ten Wiktor też się pewnie należy - mówiła.

d331ivx

Na sobotnią uroczystość rozdania nagród na Zamku Królewskim w Warszawie przybył prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną. Komorowski jest nominowany do Super Wiktora za całokształt twórczości.

W kategorii Aktor Roku zwyciężył Robert Więckiewicz.

Kandydatów do nagrody typują stacje telewizyjne, a zwycięzców wyłania Akademia Wiktorów składająca się z dotychczasowych laureatów. Nagrody są przyznawane w 10 kategoriach, dodatkową nagrodę przyznaje publiczność. Wiktory są przyznawane od 1985 r.

Wiktor to niewielka statuetka z brązu zaprojektowana i wykonana przez Andrzeja Renesa.

d331ivx

Podziel się opinią

Share

d331ivx

d331ivx
Więcej tematów