Trwa ładowanie...

Wicepremier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska zostają na stanowiskach. PO nie dało rady przegłosować wniosku

W środę w Sejmie odbyło się głosowanie nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności dla Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej. Usunięcia z rządu wicepremier i minister rodziny, pracy i polityki społecznej chcieli posłowie PO. Ale nie udało im się skłonić innych posłów do przegłosowania wniosków.
Share
Wicepremier Beata Szydło uważa, że PO nie zrobiło wiele dla niepełnosprawnych
Wicepremier Beata Szydło uważa, że PO nie zrobiło wiele dla niepełnosprawnychŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3y2yud

Za przyjęciem wniosku o wyrażenie wotum nieufności dla wicepremier Beaty Szydło głosowało 189 posłów. Przeciw było 235. W przypadku minister Rafalskiej głosy rozłożyły się podobnie. 192 posłów zagłosowało "za", a 234 było przeciw. Sejm odrzucił więc obydwa wnioski.

- Polska jest dzisiaj na pierwszym miejscu w UE wśród państw najszybciej zmniejszających ubóstwo - zapewniała w trakcie sejmowej debaty Beata Szydło. Jak dodała, PiS "dotrzyma wszystkich swoich zobowiązań".

d3y2yud

- To premier, o którym może marzyć każdy przyszły minister społeczny - chwaliła Beatę Szydło minister Rafalska.

Podczas przemówienia przed głosowaniem premier Mateusz Morawiecki wyliczał, że pieniądze na program, których zdaniem PO "nie ma", znalazły się po uszczelnieniu VAT-u i zmianie zarządzania w spółkach skarbu państwa.

- Kiedy Jarosław Kaczyński przedstawiał założenia programu 500 plus, Donald Tusk mówił: "pokażcie nam, gdzie są zakopane te pieniądze". No to wam pokazaliśmy. I nie tylko pokazaliśmy, ale i te pieniądze odzyskaliśmy! - mówił.

Politycy PO chcieli odwołać wicepremier ze względu na brak rozwiązań podczas kryzysu związanego z protestem opiekunów osób niepełnosprawnych i nieudolną politykę socjalną. Po 40 dniach ich protest w Sejmie został zawieszony. - To nie jest koniec. My protest zawieszamy, nie kończymy - podkreśliła w rozmowie z WP matka niepełnosprawnego Kuby, Iwona Hartwich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y2yud

Podziel się opinią

Share
d3y2yud
d3y2yud
Więcej tematów