Trwa ładowanie...
d3acegx

Wiceminister sprawiedliwości o wniosku Ziobry do TK. "Premier o nim wiedział"

Michał Wójcik ujawnił, że wniosek ministra sprawiedliwości ws. niekonstytucyjności unijnych przepisów został złożony 5 października. - Nie mam wpływu na to, kiedy zostanie upubliczniony. To świadczy o niezależności TK - wyjaśniał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Wójcik ujawnił termin złożenia przez Zbigniewa Ziobrę wniosku do Trybunału Konstytucyjnego
Michał Wójcik ujawnił termin złożenia przez Zbigniewa Ziobrę wniosku do Trybunału Konstytucyjnego (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d3acegx

Wiceminister sprawiedliwości tłumaczył decyzję swojego przełożonego, który wniósł do Trybunału Konstytucyjnego wiosek o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją art. 267 Traktatu o UE. Pismo zostało upublicznione w piątek przedwyborczy, co zostało odczytane jako krok w stronę wyjścia Polski z UE.

- Wniosek został złożony 5 października, kilka tygodniu przed wyborami. Gdyby był upubliczniony po I lub II turze, to musielibyśmy odpowiadać na pytania, czemu akurat w tym momencie. Nie mam wpływu na to, kiedy zostanie upubliczniony. To świadczy tylko o niezależności Trybunału Konstytucyjnego - powiedział na antenie Polsat News Michał Wójcik.

d3acegx

Odniósł się także do wypowiedzi szefa Kancelarii Premiera, który stwierdził, że "termin był niefortunny". - Morawiecki mówił na spotkaniu z dziennikarzami, że wiedział o wniosku Ziobry. To nic nowego, inicjatywa była wcześniej planowana. Może minister Dworczyk nie znał tej odpowiedzi - tłumaczył Wójcik. Dyskusje o "Polexicie" nazwał z kolei "brednią wymyśloną przez opozycję".

Zobacz także: Czy w Brukseli pytają premiera o Polexit?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3acegx

Podziel się opinią

Share

d3acegx

d3acegx
Więcej tematów