Trwa ładowanie...
djgenm4

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś chwali Partię Razem. Większy konkurent niż sejmowa opozycja

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia sejmowa opozycja w postaci PO jest zainteresowana tylko sprawowaniem władzy i pozbawiona ideowości. Dlatego tak groźnym politycznym przeciwnikiem dla prawicy jest Partia Razem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Woś i posłowie opozycji na sejmowej komisji sprawiedliwości
Michał Woś i posłowie opozycji na sejmowej komisji sprawiedliwości (WP.PL, Fot: Patryk Osowski)
djgenm4

W wywiadzie w weekendowym wydaniu "Rzeczpospolita Plus Minus" Michał Woś stwierdził, że dla prawicy największym zagrożeniem jest lewica skupiona wokół Partii Razem i "Krytyki Politycznej". - Działanie Partii Razem jest przynajmniej intelektualnie ciekawe, zwłaszcza na tle tej niekonstruktywnej opozycji parlamentarnej. To oznacza, że lewicowe środowiska są też dla nas bardziej niebezpieczne i to one powinny być dla nas wyzwaniem – ocenił.

Jego zdaniem, to właśnie wokół Zjednoczonej Prawicy oraz lewicy są idee, które mogą kształtować przyszłość, a nie po stronie sejmowej opozycji. Według Michała Wosia podział na konserwatystów i liberałów odchodzi do przeszłości i należałoby mówić o "obozie patriotycznym" i "obozie kosmopolitycznym".

Zobacz też: Co dalej z reformą sądów? Wyjaśniamy

Wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło przyznał też, że czyta "Krytykę Polityczną". Dodał, że "każda przeczytana strona utwierdza go w przekonaniu, że Zjednoczona Prawica idzie właściwą ścieżką".

djgenm4

Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych Instytutu Badań Pollster dla se.pl i "Super Expressu" Partia Razem cieszy się poparciem 4 proc. Polaków. Natomiast na PiS chce zagłosować 47 proc. wyborców.

djgenm4

Podziel się opinią

Share
djgenm4
djgenm4
Więcej tematów