Trwa ładowanie...

Wiceminister obrony narodowej chwali wojsko. Bezcenna odpowiedź poszkodowanych

Wiceminister Michał Dworczyk, zastępca Antoniego Macierewicza, w "Ławie polityków" TVN 24 chwalił pracę wojska na terenach dotkniętych przez nawałnice. Politykowi PiS odpowiedział rzecznik PSL, Jakub Stefaniak. Opublikował w tym celu wideo, na którym jeden z mieszkańców Dziemian wyraża swoją opinię o działaniach żołnierzy.

Share
Wiceminister obrony narodowej chwali wojsko. Bezcenna odpowiedź poszkodowanychŹródło: PAP
dzkym5r

"Miałem tego nie publikować, ale wiceminister Dworczyk takie bzdury opowiadał" - zaczyna swój wpis Stefaniak. Polityk ludowców komentuje w ten sposób nagranie, na którym mieszkańcy dotkniętych nawałnicami Dziemian żartują z zaangażowania wojska w usuwanie skutków nawałnic. - Tu trzeba strażaków przysłać - mówi obecny przy nagrywaniu mężczyzna. - Albo wojsko - odpowiada autor nagrania.

- Ha, wojsko - odpowiada mieszkaniec Dziemian - Wojsko, żeby liście zagrabiali? - dopytuje. To oczywiście nawiązanie do słów wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha (PiS). Urzędnik tłumaczył w rozmowie z TVN: "Do zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska". W tym samym czasie władze spustoszonych przez wichury gmin musiały borykać się z usuwaniem szkód jakich nie widziano od dekad.

dzkym5r

Nie po raz pierwszy mieszkańcy Pomorza i obserwujący sytuację po nawałnicach krytykują pracę wojska. Zwracano uwagę na zbyt późne wysłanie oddziałów i opieszałość prac żołnierzy. "Odpalili dwa z trzech transporterów zaczęli nimi jeździć i pływać w kółko dopiero w momencie jak się skumali, że idzie do nich minister" - komentował obecny we wsi Rytel fotograf Rafał Wojczal.

Zobacz też: Polska po nawałnicach

dzkym5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzkym5r
dzkym5r
Więcej tematów