Trwa ładowanie...
d48mdsn

"Uważajcie, nie ma co ryzykować". Szef MON do żołnierzy pomagających po nawałnicy

"Żołnierze odpalili dwa z trzech transporterów zaczęli nimi jeździć i pływać w kółko dopiero w momencie jak się skumali, że idzie do nich minister" - tak wizytę ministra obrony Antoniego Macierewicza we wsi Rytel relacjonuje na swoim profilu na Facebooku fotograf Rafał Wojczal. Opublikował nagranie krótkiej rozmowy, którą minister przeprowadził z żołnierzami. Co powiedział? Nie zagrzewał do pomocy, nie dziękował za zaangażowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz podczas wizyty we wsi Rytel
Antoni Macierewicz podczas wizyty we wsi Rytel (PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz)
d48mdsn

Antoni Macierewicz odwiedził wieś Rytel. - Uważajcie przede wszystkim, naprawdę, nie ma tutaj co ryzykować - mówił do żołnierzy szef MON. Jak relacjonuje Wojczal, chwilę przed rozmową żołnierzy z ministrem, ich dowódca zwrócił uwagę, by bezczynnie nie siedzieli na transporterze podczas wizyty.

"Swoją drogą żołnierze odpalili 2 z 3 PTS-ów (średnich transporterów pływających - przyp. red.) i zaczęli nimi jeździć i pływać w kółko dopiero w momencie jak się skumali, że idzie do nich minister. Wcześniej, raczej leniwie przeciągnęli kilka drzew w drożnym korycie rzeki. Niecałe 200 metrów dalej jest zakole rzeki, które jest totalnie zawalone drzewami i tam piętrzy się woda" - relacjonował fotograf.

d48mdsn

"Obstawiam, że wynika to z rozkazów lub ich braku, a przede wszystkim z symbolicznej obecności wojska w okolicy miejscowości Rytel. Byłem tam wczoraj cały dzień i widziałem w lesie jedną pracującą wojskową koparkę, jedną pracującą ciężarówkę (która podobno później się zakopała) i kilkunastu żołnierzy, którzy spędzili dzień na polance pilnując sprzętu. Raz na jakiś czas PTS-y były odpalane i wjeżdżano nimi do rzeki w miejscu, które jak wcześniej wspomniałem, absolutnie nie wymagało ich obecności" - czytamy w poście.

Antoni Macierewicz nie miał szczęścia podczas wizyty w miejscowości Rytel na Pomorzu - jego samochód utknął w błocie. Pomogli poszkodowani mieszkańcy.

d48mdsn

Podziel się opinią

Share
d48mdsn
d48mdsn
Więcej tematów