Trwa ładowanie...

Wiceminister kultury: oskarżanie PiS o antysemityzm jest nikczemnością

"Gdyby prezes Kaczyński zawieszał każdego antysemitę z PiS, wkrótce mieliby kłopot ze zgłoszeniem list wyborczych" - stwierdził rzecznik PO, Jan Grabiec. Według Jarosława Sellina przez tą wypowiedź poseł może mieć kłopoty prawne.

Wiceminister kultury: oskarżanie PiS o antysemityzm jest nikczemnościąŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d41h1we
d41h1we

Jarosław Sellin w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" przekonuje, że napięcie z Izraelem powinno niebawem zostać zażegnane. Według wiceministra kultury "przeciętni Izraelczycy nie żyją tą sprawą", bo to "spór w obrębie elit politycznych i medialnych". Sellin podkreśla, że Polska wspiera Izrael i rozumie to państwo, jak mało który kraj.

Wiceminister kultury wyraził też oburzenie słowami Jana Grabca. Rzecznik PO stwierdził, że "gdyby prezes Kaczyński zawieszał każdego antysemitę z PiS, wkrótce mieliby kłopot ze zgłoszeniem list wyborczych". Chodzi o wpis i wynikające z niego zawieszenie członkostwa Waldemara Bonkowskiego w PiS. Na jego profilu pojawił się m.in. "Słownik żydowski" i klip pt. "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć" będący fragmentem filmu propagandowego Trzeciej Rzeszy.

"Oskarżanie PiS o antysemityzm jest nikczemnością. Proszę pan Grabca o nazwiska antysemitów z PiS i dowody na to, inaczej może mieć kłopoty prawne" - powiedział Sellin. Zaznaczył też, że "antysemityzm jest, najdelikatniej mówiąc, intelektualną skazą, a na pewno moralną niegodziwością" i to pogląd, który podzielają jego koledzy.

Zobacz także: Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

d41h1we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41h1we
Więcej tematów