Trwa ładowanie...
d1q9xeo

Jarosław Kaczyński zawiesza senatora. Powodem film i wpis o Żydach

Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka PiS i klubu parlamentarnego PiS. To decyzja prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Waldemar Bonkowski zamieścił kontrowersyjny post na swoim Facebooku
Senator Waldemar Bonkowski zamieścił kontrowersyjny post na swoim Facebooku (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1q9xeo

O decyzji prezesa partii poinformowała dziś rzecznik Beata Mazurek. Sprawa ma związek z kontrowersyjnymi wpisami senatora w mediach społecznościowych.

Marcin Makowski zwrócił uwagę w swoim poście na Twitterze, że "Senator Waldemar Bonkowski posiłkuje się materiałem niemieckiej-nazistowskiej propagandy, aby wskazać na agresywnych wobec siebie Żydów".

"Słownik żydowski" i klip pt. "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć" będący fragmentem filmu propagandowego Trzeciej Rzeszy - między innymi takie materiały opublikował na Facebooku senator PiS Waldemar Bonkowski.

d1q9xeo

Pytany, czy weryfikował pochodzenie nagrań, odpowiada portalowi onet.pl: "Jest to w internecie powielane, więc nie muszę sprawdzać".

Najnowszy wpis senatora to udostępniony film, z opisem "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć". Przedstawia nagranie propagandowe III Rzeszy pokazujące stosowanie przemocy przez policję Judenratu (złożonej z Żydów i sprawującej nadzór nad gettami w imieniu Niemców) wobec swoich rodaków.

- Nie umieściłem przy nim żadnego komentarza. Chcę, żeby Polacy sami ocenili to nagranie – dodaje senator w rozmowie z portalem.

Na pytanie, czego ma dowodzić ten film, Bonkowski odpowiada "że w czasie wojny byli Żydzi, którzy własnym pobratymcom robili krzywdę". - Nie jestem i nigdy nie byłem antysemitą. Chciałem pokazać, że tak jak byli różni Polacy, tak również rożni byli Żydzi. Każdy może sam obejrzeć i wyrobić sobie zdanie - stwierdza.

Żródło: onet.pl

d1q9xeo

Podziel się opinią

Share
d1q9xeo
d1q9xeo
Więcej tematów