Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński zawiesza senatora. Powodem film i wpis o Żydach

Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka PiS i klubu parlamentarnego PiS. To decyzja prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński zawiesza senatora. Powodem film i wpis o ŻydachŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2on7ca
d2on7ca

O decyzji prezesa partii poinformowała dziś rzecznik Beata Mazurek. Sprawa ma związek z kontrowersyjnymi wpisami senatora w mediach społecznościowych.

Marcin Makowski zwrócił uwagę w swoim poście na Twitterze, że "Senator Waldemar Bonkowski posiłkuje się materiałem niemieckiej-nazistowskiej propagandy, aby wskazać na agresywnych wobec siebie Żydów".

"Słownik żydowski" i klip pt. "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć" będący fragmentem filmu propagandowego Trzeciej Rzeszy - między innymi takie materiały opublikował na Facebooku senator PiS Waldemar Bonkowski.

d2on7ca

Pytany, czy weryfikował pochodzenie nagrań, odpowiada portalowi onet.pl: "Jest to w internecie powielane, więc nie muszę sprawdzać".

Najnowszy wpis senatora to udostępniony film, z opisem "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć". Przedstawia nagranie propagandowe III Rzeszy pokazujące stosowanie przemocy przez policję Judenratu (złożonej z Żydów i sprawującej nadzór nad gettami w imieniu Niemców) wobec swoich rodaków.

- Nie umieściłem przy nim żadnego komentarza. Chcę, żeby Polacy sami ocenili to nagranie – dodaje senator w rozmowie z portalem.

Na pytanie, czego ma dowodzić ten film, Bonkowski odpowiada "że w czasie wojny byli Żydzi, którzy własnym pobratymcom robili krzywdę". - Nie jestem i nigdy nie byłem antysemitą. Chciałem pokazać, że tak jak byli różni Polacy, tak również rożni byli Żydzi. Każdy może sam obejrzeć i wyrobić sobie zdanie - stwierdza.

Żródło: onet.pl

d2on7ca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2on7ca
Więcej tematów