Trwa ładowanie...
d2p9mg3

Wiceminister kultury Jarosław Sellin o "Zenku": "Nie wybieram się"

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zadeklarował w Radiu ZET, że nie zamierza obejrzeć filmu poświęconego gwiazdorowi disco polo. "Zenek" to pierwsza samodzielna produkcja TVP, która na ekrany kin trafi w Walentynki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zenek" w kinach już od 14 lutego.
"Zenek" w kinach już od 14 lutego. (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d2p9mg3

Wiceminister kultury Jarosław Sellin gościł w środę w Radiu Zet. Polityk pytany był m.in. o najnowszą produkcję TVP "Zenek", poświęconą najsłynniejszemu gwiazdorowi disco polo.
Pytany, czy produkcja "to spełnienie marzeń prezesa Kaczyńskiego o dużej produkcji filmowej?", Sellin uciekał od odpowiedzi.

– Dobrze, że powstają dobre polskie produkcje filmowe – stwierdził wiceminister kultury.

– Nawet z szansami na Oscara (chodzi o „Boże Ciało”- red.). Cieszyliśmy się niedawno z sukcesu, nominacji polskiego filmu do właśnie tego najważniejszego, najbardziej prestiżowego konkursu filmowego – mówił dalej Sellin.

d2p9mg3

Zobacz także: Pani Basia" ma iść na emeryturę. Patryk Jaki komentuje

Na uwagę prowadzącej rozmowę Beaty Lubeckiej, że "ucieka od pytania", Sellin odpowiedział:

- Powstał film, jak jeden z 50 rocznie filmów polskich powstaje kinowych. Jednym się może podobać, drugim się może nie podobać. Ja go nie widziałem, więc trudno mi go oceniać. Myślę, że duża część społeczeństwa lubi ten rodzaj muzyki, ja nie, od razu odpowiadam – podkreślił wiceminister kultury.

d2p9mg3

Dopytywany, czy wybierze się na "Zenka", Sellin odpowiedział - "Nie".

- Ja wybieram filmy, które są przedmiotem mojego zainteresowania - dodał wiceminister kultury.

Dystans wiceministra kultury wobec filmu może zaskakiwać, gdyż produkcja jest dość mocno lansowana przez TVP (czemu trudno się dziwić, gdyż jest to pierwsza samodzielna produkcja publicznego nadawcy) i osobiście prezesa Jacka Kurskiego (swego czasu kolegi Sellina w resorcie kultury). Okazuje się zatem, że w obozie Zjednoczonej Prawicy nie wszyscy są miłośnikami twórczości "króla disco polo".

d2p9mg3

To nie pierwsza produkcja o disco polo

"Zenek" w reżyserii Jana Hryniaka trafi do kin w całej Polsce 14 lutego. Inspiracją do powstania filmu była biografia Zenona Martyniuka - chłopaka z podlaskiej wsi, który chce spełniać swoje marzenia poprzez tworzenie muzyki oraz śpiew.

Warto przypomnieć, że film Hryniaka nie jest pierwszą produkcją poświęconą fenomenowi disco polo. Jako pierwszy fenomenem tym zainteresował się Robert Gliński, który w 1997 roku wyreżyserował film "Kochaj i rób co chcesz" z Rafałem Olbrychskim w roli głównej. W 2015 roku ekrany kin podbiła produkcja "Disco polo" w reżyserii Macieja Bochniaka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów