Trwa ładowanie...

Wicemarszałek sejmu Wanda Nowicka: zagłosuję na Komorowskiego

Nowicka przyznała w radiowej "Jedynce", że wybór między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą będzie trudny dla ludzi lewicy. Dodała, że rozumie frustrację takich ludzi, jak Krystian Legierski, który nie wyklucza, że zagłosuje na Dudę. Sama jednak zagłosuje na Komorowskiego między innymi dlatego, że podpisał unijną konwencję antyprzemocową.

Share
Wicemarszałek sejmu Wanda Nowicka: zagłosuję na Komorowskiego
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d1m5so5

Nowicka powiedziała, że Andrzej Duda wypowiadał się przeciwko konwencji, odwaracając się w ten sposób od setek tysięcy kobiet, które są ofiarami przemocy. Wicemarszałek przypomniała też, że Duda mówił, iż nigdy nie podpisze ustawy o in vitro, wypowiadał się też przeciwko związkom partnerskim.

Podkreśliła, że lewica powinna się zmobilizować i poprzeć Komorowskiego, aby nie dopuścić do sytuacji, w której Prawo i Sprawiedliwość będzie miało prezydenta i większość w parlamencie.

d1m5so5

Wicemarszałek sejmu powiedziała, że Platforma Obywatelska powinna zrozumieć, że jej czas się kończy, a zniechęceni wyborcy lewicy jej nie poprą. Dodała, że Platforma ma kilka miesięcy na przekonanie do siebie środowisk lewicowych. Jej zdaniem, posłowie PO powinni poprzeć po wyborach prezydenckich legalizację związków partnerskich, a także ustawę o tak zwanym suwaku na listach wyborczych.

Wanda Nowicka przyznała, że kandydaci lewicy słabo wypadli w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Wynikało to, jej zdaniem, z tego, że lewica nie wystawiła jednego kandydata.

Wicemarszałek stwierdziła, że porozumienie środowisk lewicowych jest możliwe. Trzeba jednak wznieść się ponad uprzedzenia i nikogo nie wykluczać.

d1m5so5

Podziel się opinią

Share
d1m5so5
d1m5so5
Więcej tematów