Trwa ładowanie...

"Wiadomości" wspominają afery PO. Aktualności jak na lekarstwo

Lwia część czwartkowego wydania najważniejszego programu informacyjnego TVP była poświęcona wydarzeniom, które miały miejsce kilka lat temu. Stacja przypomniała wszystkie afery, które miały miejsce za rządów PO.

Share
"Wiadomości" wspominają afery PO. Aktualności jak na lekarstwo
Źródło: PAP
d4aaijp

Pierwszy materiał "Wiadomości" dotyczył zatrzymania Jacka K. w związku z uczestnictwem byłego wiceministra finansów w aferze hazardowej. Nowe doniesienia w sprawie wspomnianej afery stanowiły początek "litanii" przestępstw oraz nadużyć, jakich dopuścili się członkowie koalicji PO-PSL i ludzie związani z ówczesnym obozem władzy.

W kolejnym materiale z tematu afery hazardowej reporter płynnie przeszedł do kwestii niekorzystnej sprzedaży stoczni w Gdyni, a także upadłości linii lotniczych OLT Express i powiązanej z nimi kapitałowo Amber Gold. Przy tej okazji przypomniano sławetną wypowiedź Michała Tuska, który wraz z ojcem "wiedział, że Amber Gold to lipa".

d4aaijp

Na tym jednak nie koniec - przywołano również aferę paliwową, taśmową oraz nieprawidłowości przy ściąganiu VAT. Przy omawianiu afery taśmowej nie obyło się bez przytoczenia sławetnego "ch... d... i kamieni kupa", natomiast aferę VAT-owską zilustrowano wypowiedzią Donalda Tuska, który powiedział, że "jeśli przesadzimy z wrażliwym sercem, to się okaże, że dla nikogo nie będzie pieniędzy".

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Misiewicz żąda przeprosin”

Do kompletu brakowało już tylko afery reprywatyzacyjnej, która jednak została omówiona w trzecim z kolei materiale. Następnie "Wiadomości" skomentowały zakup Patriotów od USA.

TVP straszy powrotem PO?

Na uwagę zasługuje również fragment następnego materiału, w którym autor spekuluje, co zrobiłoby PO, gdyby wróciło do władzy. W tej sprawie wypowiedział się m.in. redaktor Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".

d4aaijp

- Pierwszego dnia PO zlikwidowałoby wszystkie programy społeczne. Te środki lepiej przeznaczyć dla swoich kolesi - ocenił.

Wspomniano również o poprawiających się prognozach wzrostu gospodarczego dla Polski, rencie dla Tomasza Komendy, obchodach Wielkiego Czwartku i prognozowanej pogodzie na Wielkanoc.

Można jedynie się zastanawiać czy sondaż, w którym PiS straciło 12 proc. poparcia miał jakiś związek z selekcją tematów przedstawionych w "Wiadomościach".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aaijp

Podziel się opinią

Share
d4aaijp
d4aaijp
Więcej tematów