Trwa ładowanie...
d3hrxa8

Wiadomo, co CBA znalazło w domu Dubienieckiego

Jak donosi "Super Express", agenci CBA, którzy w 2015 roku wkroczyli do gdyńskiego apartamentu byłego męża Marty Kaczyńskiej, znaleźli tam osiem ekskluzywnych zegarków oraz 125 tys. zł i 1100 dolarów w gotówce. Łączna wartość zajętego wówczas majątku jest szacowana na ok. 13 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dubieniecki nie przyznaje się do winy
Dubieniecki nie przyznaje się do winy (East News)
d3hrxa8

Wartość każdego z ośmiu luksusowych zegarków marki Graham i Schaffausen wynosiła od 9 do 12 tys. złotych. Przedmioty zabezpieczone w mieszkaniu Dubienieckiego stanowią jednak tylko niewielką część zajętego majątku prawnika.

- Zajęto nieruchomości, pieniądze, zegarki i dwa samochody Porsche. Łączna kwota to ok. 13 mln zł - ujawnił rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie Włodzimierz Krzywicki.

W grudniu ub. roku Marcin Dubieniecki wspólnie z Wiktorem D. został oskarżony o wyłudzenie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w latach 2010-2015. Były mąż Marty Kaczyńskiej miał oszukiwać, że rzekomo zatrudniał w prowadzonych przez siebie spółkach 248 niepełnosprawnych. Pieniądze z funduszu miały trafiać nie do niepełnosprawnych, ale do prowadzonych przez Dubienieckiego spółek. Według śledczych chodzi o sumę 14,5 mln złotych.

d3hrxa8

Dubieniecki nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że sprawa ma charakter polityczny, a zabezpieczenie jego mienia jest bezpodstawne.

Źródło: "Super Express"

Zobacz także: Rząd sięga po nasze pieniądze po raz kolejny

d3hrxa8

Podziel się opinią

Share
d3hrxa8
d3hrxa8
Więcej tematów