Trwa ładowanie...

Wiadomo, co CBA znalazło w domu Dubienieckiego

Jak donosi "Super Express", agenci CBA, którzy w 2015 roku wkroczyli do gdyńskiego apartamentu byłego męża Marty Kaczyńskiej, znaleźli tam osiem ekskluzywnych zegarków oraz 125 tys. zł i 1100 dolarów w gotówce. Łączna wartość zajętego wówczas majątku jest szacowana na ok. 13 mln zł.

Share
Wiadomo, co CBA znalazło w domu Dubienieckiego
Źródło: East News
d1e0172

Wartość każdego z ośmiu luksusowych zegarków marki Graham i Schaffausen wynosiła od 9 do 12 tys. złotych. Przedmioty zabezpieczone w mieszkaniu Dubienieckiego stanowią jednak tylko niewielką część zajętego majątku prawnika.

- Zajęto nieruchomości, pieniądze, zegarki i dwa samochody Porsche. Łączna kwota to ok. 13 mln zł - ujawnił rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie Włodzimierz Krzywicki.

d1e0172

W grudniu ub. roku Marcin Dubieniecki wspólnie z Wiktorem D. został oskarżony o wyłudzenie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w latach 2010-2015. Były mąż Marty Kaczyńskiej miał oszukiwać, że rzekomo zatrudniał w prowadzonych przez siebie spółkach 248 niepełnosprawnych. Pieniądze z funduszu miały trafiać nie do niepełnosprawnych, ale do prowadzonych przez Dubienieckiego spółek. Według śledczych chodzi o sumę 14,5 mln złotych.

Dubieniecki nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że sprawa ma charakter polityczny, a zabezpieczenie jego mienia jest bezpodstawne.

Źródło: "Super Express"

Zobacz także: Rząd sięga po nasze pieniądze po raz kolejny

d1e0172

Podziel się opinią

Share
d1e0172
d1e0172
Więcej tematów