Trwa ładowanie...
d49fzr2

Wesele 2020. Jak będzie wyglądało? Minister Łukasz Szumowski podaje szczegóły

Kiedy będzie można zorganizować wesele w 2020 roku? Jak będzie wyglądało wesele w dobie pandemii koronawirusa? Ile osób będzie można zaprosić? Minister zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do pytań w sprawie organizacji wesela.
Share
Wesele 2020. Łukasz Szumowski prosi o cierpliwość
Wesele 2020. Łukasz Szumowski prosi o cierpliwośćŹródło: Getty Images
d49fzr2

Wesele 2020. Kiedy będzie można zorganizować przyjęcie? Łukasz Szumowski odpowiada

Podczas konferencji na temat kolejnych etapów odmrażania gospodarki, która odbyła się 13 maja, padło pytanie o organizację wesel. Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Michał Szumowski.

- W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny. To jest dopiero zapowiedź tego, że on zaczyna funkcjonować, z reżimem sanitarnym, z dystansem między osobami, z wymogami sanitarnymi - powiedział na konferencji Łukasz Szumowski, szef resortu zdrowia.

d49fzr2

Wesele 2020. Szumowski: "Dajmy sobie trochę czasu"

Minister zdrowia zaapelował jeszcze o cierpliwość. W pierwszej kolejności branża gastronomiczna musi stanąć na nogi.

- Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówić, że będzie można zrobić duże imprezy, jakimi są wesela, duże spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w tym reżimie dystansowania się - dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wesela muszą jeszcze poczekać. Po uruchomieniu branży gastronomicznej i przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej będzie możliwe podjęcie dalszych decyzji.

d49fzr2

- Dajmy sobie trochę czasu. Zobaczmy, jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja, jak ruszy sektor gastronomiczny. Wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia, większe imprezy, jakimi są wesela - zapowiedział minister Łukasz Szumowski.

Wesele 2020. Trzeba jeszcze poczekać

W trzecim etapie odmrażania gospodarki nie będzie jeszcze możliwe organizowanie hucznych przyjęć, takich jak wesela na sto osób lub więcej. Pary, które chcą wziąć ślub, z wyprawieniem uroczystego przyjęcia weselnego muszą jeszcze poczekać. Nie wiadomo też, jak w przyszłości takie przyjęcie będzie wyglądało i jakie zalecenia co do organizacji wesela się pojawią.

Wesele 2020. Od 17 maja zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Dla przyszłych małżonków, planujących ślub kościelny, mamy jednak jedną dobrą wiadomość. Od najbliższej niedzieli wzrasta limit wiernych w kościołach. Od 17 maja na każdego wiernego ma przypadać już nie 15, a 10 metrów kwadratowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d49fzr2

Podziel się opinią

Share
d49fzr2
d49fzr2
Więcej tematów