Trwa ładowanie...

Wenezuela: opozycja stawia barykady na ulicach Caracas

Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach, kontynuując protest rozpoczęty prawie dwa tygodnie temu.

Wenezuela: opozycja stawia barykady na ulicach CaracasŹródło: AFP, fot: Raul Arboleda
d1al7c7
d1al7c7

Musiano zawiesić kursowanie autobusów miejskich na niektórych trasach, w związku z czym dla wielu ludzi dojazd do pracy był poważnie utrudniony. Policja zaczęła usuwać barykady; nie doszło do poważniejszych incydentów. Informacje o podobnych blokadach ulic nadeszły także z Maracaibo i Valencii.

Od 12 lutego oponenci prezydenta Nicolasa Maduro organizują w całym kraju protesty. Dochodzi do starć z policją; rząd twierdzi, że bilans zamieszek to co najmniej 11 zabitych i ponad 130 rannych.

Demonstranci obciążają administrację Maduro odpowiedzialnością za trudności gospodarcze i nasilenie się przestępczości w Wenezueli. Podkreślają, że polityka rządu doprowadziła do braków zaopatrzeniowych i ponad 50-procentowej inflacji, mimo ogromnych zasobów ropy naftowej.

Maduro apeluje o zorganizowanie w tym tygodniu konferencji pokojowej, która zajęłaby się obecną falą niepokojów, ale przywódcy opozycji nie zdecydowali jeszcze, czy wezmą udział w takim spotkaniu.

d1al7c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1al7c7
Więcej tematów