Trwa ładowanie...
d1vzl8p

Wenecja. Protest przeciwko wielkim statkom w mieście

Kilka tysięcy osób manifestowało w sobotę przeciwko wpływającym do Wenecji wielkim statkom. Powodem protestu była niedawna kolizja z udziałem olbrzymiego wycieczkowca, który uderzył w mały statek turystyczny. W wypadku rannych zostało kilka turystek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest przeciw wycieczkowcom wpływającym do Wenecji
Protest przeciw wycieczkowcom wpływającym do Wenecji (East News, Fot: AP)
d1vzl8p

"Wyrzucić statki z laguny" – to okrzyki, które wznosili wenecjanie. Od wielu lat domagają się wyrzucenia z ich miasta morskich "drapaczy chmur", jak nazywają wielopiętrowe jednostki cumujące w rejonie historycznego centrum.

Manifestacja zakończyła się przy placu świętego Marka. W jej trakcie podkreślano, że natychmiast trzeba wprowadzić zakaz wpływania wycieczkowców.

Jeden z organizatorów wiecu, Gianfranco Bettin, podkreślał, że pływające po lagunie giganty są nie do pogodzenia z ekosystemem oraz niebezpieczne dla miasta. Wyraził przekonanie, że należy rozpocząć poważną dyskusję na temat konsekwencji stacjonowania ogromnych wycieczkowców w postaci poziomu emisji szkodliwych substancji i wpływu na stan morza.

d1vzl8p

Na początku czerwca doszło do groźnego wypadku z udziałem wielkiego wycieczkowca. Statek uderzył w nabrzeże w Wenecji. Na szczęście obyło się bez ofiar i tylko 5 osób zostało lekko rannych.

Obecnie obowiązujące plany zakładają stopniowe wycofanie statków wycieczkowych z Wenecji.

W zeszłym roku do weneckiego kanału Giudecca wpłynęły 594 wielkie jednostki, które przewiozły łącznie ponad 1,5 miliona pasażerów.

Żródło: interia.pl

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vzl8p

Podziel się opinią

Share

d1vzl8p

d1vzl8p
Więcej tematów