Trwa ładowanie...

Węgry mówią "nie". Orban rzuca kłody pod nogi Ukrainie

Władze w Budapeszcie próbują opóźnić rozpoczęcie przez Ukrainę negocjacji o wstąpienie do Unii Europejskiej. W tym celu Węgry rozesłały dokument dotyczący ochrony mniejszości narodowych do krajów unijnych. "Węgry wzywają Ukrainę do wywiązania się ze zobowiązań" - czytamy.

Węgry rozesłały dokument do państw Unii EuropejskiejWęgry rozesłały dokument do państw Unii EuropejskiejŹródło: GETTY, fot: Janos Kummer
d2ll0nq
d2ll0nq

Jak podała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, Węgry rozesłały dokument do krajów unijnych. Głównym wątkiem jest ochrona mniejszości narodowych. Węgry planują poruszyć ten temat podczas spotkania unijnych ministrów do spraw europejskich w Brukseli - podało Polskie Radio.

Państwa, które starają się dołączyć do Unii Europejskiej, muszą spełnić kilka kryteriów. Jednym z nich jest właśnie ochrona mniejszości narodowej. Rząd Węgier we wspomnianym dokumencie apeluje o przywrócenia praw mniejszości narodowych w Ukrainie do tych, które obowiązywały przed 2015 rokiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Patryk Jaki ruszył do ataku. Był "ustalony z dinozaurami Kaczyńskiego"?

Prawa mniejszości narodowych w Ukrainie

"Węgry wzywają Ukrainę do wywiązania się ze zobowiązań" - napisali.

d2ll0nq

Węgry przekonują, że to właśnie po 2015 roku doszło do pogorszenia sytuacji mniejszości narodowych w Ukrainie. Budapeszt oczekuje, że Kijów dokona zmian w szkolnictwie pod kątem praw mniejszości narodowych i w administracyjnym podziale terytorialnym Ukrainy z uwzględnieniem reprezentacji politycznej na szczeblach regionalnych i krajowych..

Czytaj także:

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ll0nq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2ll0nq
Więcej tematów