Trwa ładowanie...

Wdowa po admirale Karwecie ujawnia. W trumnie jej męża były worki na śmieci i obce szczątki

Wstrząsające szczegóły ekshumacji Andrzeja Karwety, który zginął w Smoleńsku. Wdowa po admirale ujawniła, że w trumnie znaleziono worki na śmieci oraz żółtą reklamówkę. Potwierdziła również wcześniejsze informacje o tym, że w trumnie były szczątki ośmiu innych osób.

Wdowa po admirale Karwecie ujawnia. W trumnie jej męża były worki na śmieci i obce szczątkiŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d215xo1
d215xo1

Mariola Karweta na specjalnej konferencji prasowej mówiła o wynikach ekshumacji szczątków męża. Zostałyone ekshumowane dokładnie w siódmą rocznicę pierwszego pochówku admirała - 26 kwietnia.

Szczątki admirała zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Jak podawała "Gazeta Polska", śledczy byli zszokowani tym, co zobaczyli. W trumnie znaleziono obce szczątki.

Teraz wdowa po admirale potwierdziła te informacje, ale zdradziła o wiele więcej, szokujących, szczegółów.

d215xo1

Jak powiedziała, w trumnie znaleziono kilka worków. Jeden z nich służył do transportowania ciała ofiar. Był związany białym sznurem nylonowym. Obok leżały dwa duże worki na śmieci. W trumnie była również żółta, przejrzysta reklamówka.

- Mam ogromny żal do rządu, który nie zadbał o bezpieczeństwo człowieka, który dbał także o nasze bezpieczeństwo, nie zadbał o godny pochówek. Mam ogromny żal do ludzi, którzy teraz mówią, że trzeba było zrobić wspólną mogiłę i nie byłoby problemu - mówiła.

Mariola Karweta: wszystko we mnie krzyczy. Może to kłamstwo nas podzieliło?

- Wszystko we mnie krzyczy, kiedy słyszę, że państwo się sprawdziło, kiedy słyszę, że komuś żal wycinanych bezbronnych drzew. A co z nami? Nas wam nie żal? Nie żal wam, że przez 7 lat przechodzimy gehennę, że przez 7 lat żyjemy w nieustającej żałobie? Ludzi nie żal - mówiła.

- Padają stwierdzenia, że prezes Kaczyński podzielił Polskę. A ja pytam: może to kłamstwo nas podzieliło? - dodała.

Katastrofa smoleńska. Szokujące wyniki ekshumacji - zobacz

d215xo1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d215xo1
Więcej tematów