Trwa ładowanie...

Ważne stanowisko dla polityka PiS. Koalicja zapowiada zmianę

Politycy opozycji zapowiadają zmianę podejścia wobec Marka Pęka jako kandydata PiS na wicemarszałka Senatu. - Sądzę, że marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję - zapowiedziała w niedzielę posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska.

Pierwsze posiedzenie SenatuPierwsze posiedzenie SenatuŹródło: PAP
d1nfnn2
d1nfnn2

W poniedziałek na inauguracyjnych posiedzeniach Sejm i Senat wybrał marszałków i wicemarszałków. Przegrała kandydatka PiS na wicemarszałka Sejmu Elżbieta Witek. Z kolei w Senacie przepadł kandydat PiS na wicemarszałka Marek Pęk. I o ile w przypadku Elżbiety Witek politycy koalicji podkreślają, że decyzja była właściwa, to jeśli chodzi o Marka Pęka wydaje się, że może on jednak objąć to stanowisko.

O kandydaturę Pęka byli pytani goście programu "Śniadanie Rymanowskiego" w Polsat News.

- Sądzę, że jednak marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję - stwierdziła posłanka Anna-Maria Żukowska z Nowej Lewicy. Dodała, że senatorowie Lewicy na najbliższym posiedzeniu mogą zmienić stanowisko w sprawie tej kandydatury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obawy prezesa PiS o Unię Europejską. "Absolutnie bzdurne zarzuty"

- Myślę, że będziemy na ten temat rozmawiać. Nie byłem do końca przekonany, że to była właściwa decyzja, jeżeli chodzi o marszałka Pęka. Oczywiście jestem świadom wielu wypowiedzi marszałka Pęka, które były obraźliwe dla opozycji - dodał poseł Michał Kobosko z Polski 2050.

d1nfnn2

- Będzie spotkanie naszego klubu senatorów, będą na ten temat rozmawiać. Możliwa jest zmiana stanowiska, ale poczekajmy na decyzję senatorów - zadeklarował poseł Robert Kropiwnicki z KO.

Prezydencka minister Małgorzata Paprocka stwierdziła, że dla niej decyzja o pozbawieniu stanowiska wicemarszałka dla Marka Pęka była "w ogóle niezrozumiała". - Cieszy ta deklaracja państwa posłów, co do możliwości zmiany stanowiska w tym zakresie - dodała.

Pytany o kandydaturę Marka Pęka poseł Przemysław Wipler z Konfederacji tylko ciężko westchnął.

d1nfnn2

- Cóż tu powiedzieć, tak? - zaśmiał się prowadzący program Bogdan Rymanowski.

- Pan poseł nie ma senatorów (Konfederacja nie ma przedstawicieli w Senacie - red.) - dopowiedziała Anna-Maria Żukowska.

Czytaj także:

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nfnn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nfnn2
Więcej tematów