Trwa ładowanie...
d2s9i9q
turcja
+1

Ważna decyzja USA ws. Turków. Wystarczyły zapewnienia

Departament Stanu USA zdecydował o całkowitym wznowieniu wydawania wiz w Turcji. Administrację Trumpa przekonały zapewnienia strony tureckiej, że w kraju tym nie będą już zatrzymywani członkowie personelu placówek dyplomatycznych USA za pełnienie obowiązków służbowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent USA, Donald Trump
Prezydent USA, Donald Trump (PAP/EPA)
d2s9i9q

- Departament Stanu jest przekonany, że nastawienie w sprawie bezpieczeństwa poprawiło się na tyle, by umożliwić pełne wznowienie usług wizowych w Turcji - poinformowano w oświadczeniu.

USA dostały zapewnienie ze strony tureckich władz, że w kraju nie są prowadzone żadne dalsze dochodzenia przeciw tureckim obywatelom zatrudnionym w amerykańskich placówkach dyplomatycznych oraz że nie będą oni zatrzymywani ani aresztowani za wypełnianie obowiązków służbowych.

Mimo to Departament Stanu podtrzymuje "poważne obawy" co do zarzutów wobec zatrzymanych lokalnych członków personelu placówek USA oraz co do spraw wytoczonych obywatelom USA. Wielu zostało zatrzymanych na mocy stanu wyjątkowego obowiązującego w Turcji (odkąd w 2016 roku udaremniono zamach stanu).

Obecnie w Turcji przetrzymywanych jest co najmniej 11 obywateli amerykańskich.

d2s9i9q

Podziel się opinią

Share

d2s9i9q

d2s9i9q
Więcej tematów