Trwa ładowanie...
d8s6vm4
d8s6vm4

Watykan: prezerwatywy nie rozwiążą problemu AIDS

W końcowym przesłaniu synodu biskupów dla Afryki znalazło się stwierdzenie, że problemu szerzenia się epidemii AIDS nie można przezwyciężyć dystrybucją prezerwatyw - poinformowano w Watykanie. Słowa te stanowią powtórzenie wypowiedzi Benedykta XVI z marca, gdy udawał się z pielgrzymką do Kamerunu i Angoli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8s6vm4

Uczestnicy synodu podkreślili, że środkami rekomendowanymi przez Kościół w walce z wirusem HIV pozostaje wstrzemięźliwość między osobami nie będącymi w związku małżeńskim oraz wierność między małżonkami.

Ponadto w orędziu zatytułowanym "Afryko, wstań i chodź" położono nacisk na to, że kontynent ten potrzebuje świętych zajmujących urzędy polityczne.

"Święci politycy - czytamy w orędziu - muszą pracować dla dobra ludzi i umieć zachęcać innych mężczyzn i kobiety dobrej woli spoza Kościoła do zjednoczenia się przeciwko wspólnym bolączkom, które dręczą nasze narody".

d8s6vm4

"Wielu katolików zajmujących prestiżowe stanowiska w sposób godny ubolewania nie odpowiedziało adekwatnie na wymogi ich urzędów. Synod zachęca te osoby, by okazały skruchę albo by opuściły polityczną scenę i w ten sposób przestały nieść upadek narodowi i przynosić złą sławę Kościołowi katolickiemu" - głosi orędzie.

Wyrażono w nim także poważne zaniepokojenie fanatyzmem religijnym, szerzącym się w Afryce.

d8s6vm4

Podziel się opinią

Share
d8s6vm4
d8s6vm4
Więcej tematów