WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Watykan: pochówek Wesołowskiego w Polsce. Nie podaje jednak, gdzie dokładnie

Uroczystości pogrzebowe byłego nuncjusza apostolskiego, b. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego odbędą się w poniedziałek w Watykanie - poinformowało biuro prasowe. Były dostojnik oskarżony o pedofilię, który zmarł w piątek, zostanie pochowany w Polsce, nie podano jednak dokładnego miejsca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Józef Wesołowski - zdjęcie z 2013 r.
Abp Józef Wesołowski - zdjęcie z 2013 r. (PAP/EPA, Fot: ORLANDO BARRIA)
WP

Zastępca rzecznika Watykanu o. Ciro Benedettini powiedział w sobotę, że uroczystości odbędą się w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego w poniedziałek po południu. Przewodniczyć im będzie papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski.

Po sekcji zwłok, przeprowadzonej w piątek, w kaplicy gubernatoratu wystawiono trumnę z ciałem byłego nuncjusza, zmarłego za Spiżową Bramą, w oczekiwaniu na proces przed trybunałem watykańskim.

Miejsca pochówku w Polsce nie podano.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP