Trwa ładowanie...
d1rvkio
d1rvkio

Waszyngton: koncert Fundacji ABC XXI


Z inicjatywy Fundacji ABC XXI w sali koncertowej waszyngtońskiego Uniwersytetu imienia George'a Washingtona odbył się koncert Jerzego Stryjniaka, pianisty od lat związanego z działalnością pedagogiczną w New York Conservatory of Music na Manhattanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1rvkio

Występ poświecony był twórczości wielkiego węgierskiego romantyka Franciszka Liszta. Koncertowi towarzyszyła prelekcja prof. Alana Walkera.

Patronat nad imprezą charytatywną zorganizowaną przez Fundacje ABC XXI objął ambasador Węgier w Waszyngtonie Geza Jeszenszky oraz ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Przemysław Grudziński. Na czele komitetu organizacyjnego koncertu stanęły panie Sylvia Daneel oraz Hanna Bondarewska.

Jednym z sponsorów koncertu w Waszyngtonie była redakcja "Nowego Dziennika".

d1rvkio

Fundacja ABC XXI, założona przez Irenę Koźmińską, żonę byłego ambasadora Polski w Waszyngtonie w swojej działalności koncentruje się na często zaniedbywanych w Polsce potrzebach emocjonalnych dzieci. Ostatnio fundacja prowadzi w Polsce zakrojoną na szeroką skalę akcję "Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest przekonanie przede wszystkim dorosłych, jakie istotne znaczenie dla rozwoju dzieci ma codzienna lektura książek.

Na czele bliźniaczej amerykańskiej Fundacji ABC XXI (Child Awareness Program for Poland), która jest -­ jak powiedziała w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" Irena Koźmińska ­- "przyczółkiem polskiej fundacji w Stanach Zjednoczonych" stoi pani Susan Wilhere, a wiceprezesami są Sharon Whitehouse oraz aktywny w życiu Polonii waszyngtońskiej Walter Zachariasiewicz. (Tadeusz Zachurski/pr)

Nowy Dziennik

d1rvkio

Podziel się opinią

Share
d1rvkio
d1rvkio
Więcej tematów