Trwa ładowanie...

Wartostrada - ruszyła budowa kolejnego odcinka

26 października rozpoczęto budowę kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego Wartostrada, który powstanie pomiędzy rzekami Główną i Cybiną w Poznaniu. To jeden z projektów, które przed rokiem wygrały głosowanie na Poznański Budżet Obywatelski.

Wartostrada - ruszyła budowa kolejnego odcinkaŹródło: wikipedia.org, fot: MOs810
d366kuv
d366kuv

Poznań od kilku lat stara się wykorzystać potencjał, jaki daje przepływająca przez środek miasta rzeka. Już od czterech lat na nadbrzeżu powstaje Wartostrada – tak nazwano układ ścieżek pieszo-rowerowych, po których można jeździć na rowerze, rolkach, biegać czy po prostu spacerować.

W poniedziałek 26 października rozpoczęto budowę kolejnego odcinka, który ma powstać pomiędzy rzekami Główną a Cybiną – w sumie to 2,35 km traktu o szerokości od 3,5 do 4 metrów.

- Nawierzchnia zostanie wykonana z asfaltu. Jedynie na krótkich odcinkach, ze względów terenowych, warunków postawionych przez gestorów sieci oraz pod istniejącymi obiektami mostowymi zaprojektowano nawierzchnię z warstwą ścieralną z kostki betonowej bezfazowej - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Trakt powstanie w miejscu po drodze technologicznej, której ślad widać na prawobrzeżnym wale przeciwpowodziowym Warty i ma swój początek w bezpośrednim sąsiedztwie mostu w ciągu ulicy prymasa Augusta Hlonda, gdzie łączy się z istniejącą ścieżką rowerową. Kończy się przy rzece Cybinie w rejonie mostu Mieszka I.

d366kuv

O tym, aby zrealizować budowę tego odcinka, zdecydowali sami poznaniacy w ubiegłorocznym głosowaniu na Poznański Budżet Obywatelski. Na ten cel zarezerwowano 3,3 mln zł, ale po otwarciu ofert, które wpłynęły na przetarg, okazało się, że realizacja będzie kosztować nieco ponad 1,83 mln zł. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Będzie to czwarty odcinek Wartostrady. Wcześniej ciągi pieszo-rowerowe zbudowano wzdłuż parku Szelągowskiego raz ulic Nadbrzeże i Ewangelickiej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d366kuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d366kuv
Więcej tematów