Trwa ładowanie...

Warszawska policja ma nowego szefa

Insp. Michał Domaradzki został we wtorek oficjalnie nowym komendantem stołecznym policji. Tego samego dnia dotychczasowy szef warszawskiej policji, nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego w Lublinie.

Share
Warszawska policja ma nowego szefa
Źródło: KSP
d4ioh2w

W uroczystości brał udział m.in. szef policji gen. insp. Marek Działoszyński. Powiedział, że "bycie oficerem policji to bardzo ważna sprawa, to nie tylko profesjonalizm, wiedza i doświadczenie, ale i dyspozycyjność". Dodał, że nowy komendant stołeczny to "doświadczony oficer".

- Te doświadczenia są gwarantem tego, że będzie profesjonalny, dobrze zorganizowany i będzie budował zespół ludzi, z którymi osiągnie jak najlepsze wyniki – zaznaczył.

Sam Domaradzki powiedział, że oprócz zaufania przełożonych i współpracowników ważne jest zaufanie społeczeństwa.

d4ioh2w

- Chciałbym postawić przed państwem tylko jedno zadanie, by priorytetem we wszystkich naszych zamierzeniach był drugi człowiek, któremu służymy – mówił zwracając się do kadry kierowniczej KSP.

Nowy szef stołecznej policji urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Domaradzki jest magistrem politologii. Interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

d4ioh2w

Podziel się opinią

Share
d4ioh2w
d4ioh2w
Więcej tematów