Trwa ładowanie...
d2vcg5a
IAR

Warszawiacy przesiądą się na rowery?

Warszawa o krok bliżej miejskiej wypożyczalni rowerów. Stołeczni radni uchwalili już jej cennik. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy będzie za darmo. Wypożyczając rower na godzinę zapłacimy złotówkę. Każda następna godzina będzie także kosztować złotówkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Kopeć do kościoła jeździ rowerem. Z całą rodziną
Witold Kopeć do kościoła jeździ rowerem. Z całą rodziną (Polska Dziennik Łódzki)
d2vcg5a

Uchwalenie taryfy było konieczne, by rozpisać przetarg na operatora systemu. Docelowo będzie 120 stacji na ponad 2 tysiące rowerów.

Pierwsze stacje systemu wypożyczalni ruszą wiosną tego roku. W ciągu kilku miesięcy powstanie około 50 stacji, głównie w centrum miasta. Jak mówi szef Biura Drogownictwa i Komunikacji w urzędzie miasta Mieczysław Reksnis: - Wypożyczalnie będą podobne do tych, które funkcjonują w europejskich miastach.

Automatyczna stacja pozwala na wypożyczenie roweru i przemieszczanie się po mieście. Zwrot roweru następuje w innej, wybranej przez użytkownika stacji. Cały system ma być gotowy w 2016 roku.

d2vcg5a

O wypożyczalniach rowerów mówi się w Warszawie od kilku lat. W zeszłym roku niektóre dzielnice, na przykład Bemowo ogłaszały przetargi na budowę własnych systemów.

Część samorządowców boi się, że miejski system nie będzie współpracował z dzielnicowymi. Na razie nie wiadomo jakie będą koszty inwestycji. Z dotychczas przedstawionych ofert wynika, że jego budowa może pochłonąć nawet ponad pół miliona złotych.

Podobne systemy funkcjonują między innymi w Paryżu, Brukseli, Madrycie. Podobne rozwiązania wprowadziły także Kraków i Wrocław.

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów