Trwa ładowanie...

"Życzliwość na drodze". Stwórz drogowy poradnik "savoir vivre"

Otwarta Warszawa po raz kolejny angażuje mieszkańców w zmienianie miasta.

"Życzliwość na drodze". Stwórz drogowy poradnik "savoir vivre"
d1310gm
d1310gm

Rozpoczęła się miejska akcja „Życzliwość na drodze”. Mieszkańcy stolicy mogą podzielić się swoimi pomysłami na poprawienie warunków na warszawskich ulicach. Akcja ma na celu propagowanie dobrych manier oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na stołecznych jezdniach.

"Otwarta Warszawa" po raz kolejny angażuje mieszkańców w zmienianie miasta. W ubiegłym roku poprzez platformę otwartawarszawa.pl/warszawa2030/ odbyła się dyskusja będąca elementem projektu #Warszawa2030 realizowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Udzielone odpowiedzi przyczyniły się do budowania strategii stolicy na przyszłe lata. Tym razem postanowiono zapytać warszawiaków o kulturę na drogach. Akcję prowadzi Zarząd Dróg Miejskich wraz z Centrum Komunikacji Społecznej.

Od 7 kwietnia można zgłaszać swoje propozycje rozwiązań dotyczących poprawienia warunków na drodze poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania dostępne na platformie otwartawarszawa.pl/zyczliwoscnadrodz lub przez wypełnienie papierowej ankiety. Na mieszkańców czekają pytania dotyczące dobrych manier na drodze, życzliwości wśród uczestników ruchu, czy konfliktowych regionów miasta. Ankiety wraz z tzw. „pudełkami pomysłów” będą dostępne w pięćdziesięciu warszawskich lokalizacjach w tym w punktach obsługi pasażerów. Miejsca te można sprawdzić na interaktywnej mapie Warszawy na stronie projektu. Odpowiedzi mieszkańców przyczynią się do powstania warszawskiego poradnika savoir-vivre promującego dobre maniery na drodze. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone upominkami.

W ramach akcji „Życzliwość na drodze”, Miasto Stołeczne Warszawa i Otwarta Warszawa będą współpracować z „Marzycielami i Rzemieślnikami. Domem Innowacji Społecznych”. Na koniec procesu najlepsze pomysły trafią do specjalnego "inkubatora", który będzie służył dopracowaniu pomysłów z uwzględnieniem perspektywy różnych użytkowników i różnych dyscyplin, tak, aby można było je wdrożyć w życie. Inkubator jest zarazem miejscem i metodą służącą opracowaniu i urzeczywistnianiu pomysłów na zmiany w mieście, tak aby odpowiadały na realne potrzeby, a zarazem uwzględniały istniejące uwarunkowania i ostatecznie przybrały kształt, który będzie najlepiej służył mieszkańcom.

d1310gm

Pomysłami będzie można dzielić przez miesiąc poprzez stronę: otwartawarszawa.pl/zyczliwoscnadrodze .

Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj .

Źródło: (ZDM)

d1310gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1310gm
Więcej tematów