Trwa ładowanie...

Życzenia od pary prezydenckiej [WIDEO]

"Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół"

Życzenia od pary prezydenckiej [WIDEO]
d2bhs5y
d2bhs5y

Życzenia rodzinnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy przepełnionych nadzieją i miłością złożyła Polakom para prezydencka. W swoim wielkanocnym wystąpieniu Andrzej i Agata Dudowie życzyli wszystkim rodakom pokoju w sercach, a także sił i zapału do podejmowania kolejnych decyzji.

Andrzej Duda życzył, aby liturgiczne obchody męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniły serca Polaków Bożymi łaskami, nadzieją i miłością. Małżonka prezydenta wyraziła nadzieję, że czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia, pomnoży siły Polaków do podejmowania nowych wyzwań. - Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Andrzej Duda zwrócił też uwagę, że w roku 1050-lecia chrztu Polski, święta Wielkiej Nocy to wyjątkowy okres, przypominający o początkach państwa polskiego. - Historia naszej ojczyzny datuje się od przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka w roku 966, najpewniej właśnie w Wielkanoc. 1050 rocznicę tego wydarzenia będziemy obchodzić już za trzy tygodnie podczas uroczystości w Poznaniu, w których również będziemy uczestniczyć - powiedział prezydent.

- Niechaj ten wielki jubileusz zjednoczy wszystkich Polaków w poczuciu dumy z tego, że jesteśmy narodem o tak długich i wspaniałych dziejach, bogatej tradycji i ogromnym współczesnym dorobku - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

d2bhs5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bhs5y
Więcej tematów