Trwa ładowanie...
ztm
Luiza Poreda
06-09-2013 12:26

ZTM będzie wlepiał mandaty 7-latkom?

Rodzice zaniepokojeni luką w przepisach. Co na to ZTM?

ZTM będzie wlepiał mandaty 7-latkom?
d1dva6y
d1dva6y

W przepisach ZTMu jest luka prawna pozwalająca karać 7-latki za jazdę bez biletu. Rodzice pierwszaków są przerażeni, bo nie wiadomo, czy ich dziecko nie dostanie mandatu - donosi Fakt.pl .

Zgodnie z przepisami zawartymi w taryfie przewozowej Zarządu Transportu Miejskiego dziecko może podróżować bezpłatnie komunikacją miejską do 31 sierpnia roku, w którym kończy 7 lat. Następnie podstawą do ulgi jest legitymacja szkolna. Wszystko świetnie, tylko ZTM zapomniał o fakcie, że legitymacje szkolne uczniowie dostają najczęściej w połowie października. Czy to oznacza, że do tego czasu pierwszoklasiści powinni kasować normalny bilet?

"Przecież to jakiś absurd. Jak znam naszych kontrolerów, to oni będą wymagać legitymacji od mojego syna - mówi mama siedmioletniego Maćka – A ten mały dokument mój syn dostanie dopiero w połowie października podczas uroczystego ślubowania".

d1dva6y

Igor Krajnow z ZTMu uspokaja i obiecuje, że kontrolerzy nie będą aż tak skrupulatni podczas sprawdzania pierwszoklasistów, bo wiedzą, że legitymacje wydawane są później, niż pierwszego września. Ale czy rzeczywiście każdy z nich będzie zorientowany w sytuacji?

"Zajmiemy się tą sprawą. Chcemy się dowiedzieć, jak można załatać ta oczywistą lukę prawną" - obiecał Faktowi radny Jarosław Krajewski.

Do tego czasu, wedle prawa, podróż komunikacją miejską może się zakończyć dla 7-latka mandatem.

d1dva6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dva6y
Więcej tematów