Trwa ładowanie...

ZTM apeluje o rozsądek przy wsiadaniu do metra. "Zablokowane drzwi mogą uszkodzić cały skład"

Prośba odnosi się do sytuacji, jaka miała miejsce dziś rano.

ZTM apeluje o rozsądek przy wsiadaniu do metra. "Zablokowane drzwi mogą uszkodzić cały skład"
d8kaxi6
d8kaxi6

Na profilu społecznościowym Zarządu Transportu Miejskiego pojawił się wpis jednego z pasażerów. Przedstawił on zdarzenie do jakiego doszło na stacji metra Racławicka. Tuż przed godz. 8.00, spieszący się do pracy mężczyzna w ostatniej chwili próbował dostać się do odjeżdżającego składu. By zdążyć, musiał zablokować drzwi pociągu. W efekcie maszynista wyprosił wszystkich pasażerów, gdyż nie mógł już zamknąć pozostałych.

Uszkodzony skład odjechał, a w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego podróżni musieli poczekać na następny. Niestety, jak się okazało był on przepełniony. Sprawca całego zdarzenia szybko oddalił się z peronu stacji, a pozostali pasażerowie odjechali z nieplanowanym, dziesięciominutowym opóźnieniem.

Dlatego ZTM apeluje o rozsądek i rozwagę, by spiesząc się do metra zwracać uwagę zarówno na własne bezpieczeństwo , jak i dbałość o publiczne mienie. Nie dość, że narażamy się na niepotrzebne zagrożenie, to możemy uszkodzić skład przez co pozostali pasażerowie również nie dojadą o czasie. Warto o tym pamiętać, w sytuacji gdy kolejny pociąg podjedzie za nieco ponad dwie minuty.

d8kaxi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8kaxi6
Więcej tematów