Trwa ładowanie...

Zostań "złodziejem rowerów" - pierwszy spektakl rowerowy w Warszawie

Organizatorzy zapowiadają prawdziwą inwazję miejską, w której każdy może wziąć udział

Zostań "złodziejem rowerów" - pierwszy spektakl rowerowy w Warszawie
d19zmd0
d19zmd0

Projekt "Złodzieje rowerów" zapowiada się na wielkie teatralno-rowerowe święto. Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na to, czy ma rower, doświadczenie teatralne czy migracyjne. - To będzie spektakl o uchodźcach i z uchodźcami. O biednych i bogatych, z udziałem biednych i bogatych. I o ojcach i synach, z udziałem ojców i synów. O pracy, jej braku i jej poszukiwaniu, o konieczności i niezgodzie na przystosowanie się do ogólnorządzących reguł i o poczuciu odpowiedzialności, wyobcowania - informują organizatorzy. Spektakl przygotowywany jest z okazji zbliżającego się Dnia Uchodźcy i będzie zwieńczeniem trzymiesięcznych warsztatów teatralnych prowadzonych przez grupę Strefa WolnoSłowa.

Spektakl zaangażuje aktorów i publiczność do wspólnego kilkugodzinnego przejazdu przez Warszawę, który rozpocznie się 27 czerwca o godz. 19.00. Uczestnicy wydarzenia zbiorą się przy ul. W. Brudzińskiego 5 i przejadą przez błonia Stadionu Narodowego (od strony teatru Powszechnego), bulwary wiślane Plac Zabaw i Plac Zbawiciela. Finał spektaklu przewidziany jest na godzinę 22.10 na Placu Defilad.

- Ten spektakl to refleksja nad miastem i jego otwartością na obcych, na tych dopiero przybyłych i tych, którzy starają się od jakiegoś czasu ułożyć w nim życie - dodają organizatorzy. Do projektu „Historie migrujące” Strefa WolnoSłowa zaprosiła również migrantów, Polaków, rowerzystów, konstruktorów, aktorów, artystów, grafików, rysowników, muzyków, entuzjastów rowerowych i entuzjastów w ogóle.

Strefa WolnoSłowa to grupa osób zajmujących się teatrem, literaturą, fotografią, organizacją działań animacyjnych, inicjatyw kulturalnych i artystycznych, pisaniem o teatrze, filmie, podróżach. Poprzez artystyczne projekty międzynarodowe, działania interdyscyplinarne oraz inicjatywy angażujące uchodźców i imigrantów mieszkających na terytorium Polski działają na rzecz dialogu międzykulturowego, integracji europejskiej i praw człowieka.

d19zmd0
d19zmd0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19zmd0
Więcej tematów