Trwa ładowanie...

ZOM już gotowy na zimę

Połowa października to czas, kiedy firmy pracujące na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta muszą w każdej chwili być przygotowane do wyjazdu posypywarkami. Tak będzie do 14 kwietnia 2014 r.

ZOM już gotowy na zimę
du6ie0y
du6ie0y

Pełna gotowość wykonawców zimowego oczyszczania Warszawy trwa od 15 października 2013 r. do 14 kwietnia 2014 roku. Oczywiście, faktyczny okres działań uzależniony jest od warunków atmosferycznych. W ubiegłych latach zdarzało się, że posypywarki wyjeżdżały na ulice już 14 października, a także 4 maja.

*Do natychmiastowego wyjazdu przygotowanych jest 320 pługów , w tym 170 posypywarek. *Umowy z wykonawcami są sformuowane tak, że miasto płaci jedynie za zrealizowane działania, a nie za czas gotowości.

W sezonie zimowym 2013/2014 do likwidacji śliskości nadal stosowane będą środki przewidziane rozporządzeniem Ministra Środowiska, czyli chlorek sodu zwilżany w trakcie posypywania solanką oraz mieszanka chlorku sodu z chlorkiem wapnia używana zwykle, gdy temperatury spadają poniżej -5 st. C. Na drogach nieutwardzonych i nieposiadających odwodnienia wykorzystane będzie kruszywo.

du6ie0y

* Zarząd Oczyszczania Miasta zimą zleca oczyszczanie ok. 40 procent stołecznych dróg.* To ulice o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych oraz gminnych, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Oprócz ZOM przejezdnością stołecznych ulic zajmują się Urzędy 18 dzielnic, które zlecają oczyszczanie pozostałych dróg o kategorii gminnej, zarządcy i administracje w odniesieniu do dróg wewnętrznych i uliczek na terenie osiedli oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie dróg szybkiego ruchu takich jak Trasa Toruńska czy Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła Krakowska do węzła Lotnisko i węzła Marynarska.

du6ie0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du6ie0y
Więcej tematów