Trwa ładowanie...

Znamy program Pikniku Naukowego na Narodowym!

Apokalipsa zombie, światłowód z galaretki, granie na laserowej harfie oraz szereg innych atrakcji.

Znamy program Pikniku Naukowego na Narodowym!
d1m4eej
d1m4eej

Bioluminescencja, dyfrakcja i interferencja, pokazy hologramów, samodzielne budowanie spektroskopów i kalejdoskopów. 9 maja uczestnicy Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zgłębiać będą tajemnice światła, które jest wiodącym tematem tegorocznej imprezy na Narodowym. Wstęp na Piknik jak zwykle wolny.

Jak poinformował WawaLove.pl organizator Pikniku, zwiedzający będą mogli prześledzić historię źródeł światła – od ręcznie krzesanego ognia po najnowocześniejsze świetlówki i diody LED.

W ramach piknikowych pokazów zagrają m.in. na laserowej harfie, zbudują światłowód z galaretki, sprawdzą, czy barwy mają własną melodię, a także spowodują, że wielbłąd przejdzie przez ucho igielne. Tradycyjnie wezmą udział w wielu atrakcyjnych konkursach – m.in. wiedzy kryminalistycznej, którego zwycięzca zwiedzi Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Chętni spróbują swych sił w piknikowym teatrze cieni, sprawdzą, czy da się słuchać łokciem, a nawet przygotują się na apokalipsę zombie.

W specjalnej galerii pt. „Światłoprzestrzeń” uczestnicy Pikniku spojrzą na świat oczami pszczół i zabawią się w szpiega używającego do podsłuchu promieni lasera. Zobaczą także imponujące zbiory Muzeum Neonów, dzięki którym poznają nie tylko historię słynnych warszawskich reklam, ale także dowiedzą się, dlaczego neony świecą.

d1m4eej

Wielką atrakcją będzie wystawa korespondencji Alberta Einsteina i Marii Skłodowskiej-Curie – tym bardziej, że kopie części ich listów zostaną zaprezentowane publicznie po raz pierwszy.

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy. W specjalnych stanowiskach zaprezentowanych zostanie niemal 800 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu optyki i wielu innych dziedzin nauki.

  1. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 9 maja 2015 roku, w godz. 11.00-20.00, na Stadionie Narodowym . Wstęp wolny.

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem imprezy jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia – zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych. Od 2013 r. Piknik Naukowy odbywa się na Stadionie Narodowym.

d1m4eej
d1m4eej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m4eej
Więcej tematów