Trwa ładowanie...

Zmienią Plac Zawiszy w plac miejski? [WIZUALIZACJE]

Zmienią Plac Zawiszy w plac miejski? [WIZUALIZACJE]
d1kpjtc
d1kpjtc

Plac Zawiszy jako morze asfaltu - tak członkowie Stowarzyszenia Zielone Mazowsze opisują ochocki plac u zbiegu ulic: Alej Jerozolimskich, Raszyńskiej, Grójeckiej i Towarowej. Ich propozycja opiera się na przekształceniu rozległego skrzyżowania z wyspą centralną w plac miejski i skrzyżowanie.

Zielone Mazowsze w swoich projekcie przywołuje dokument planistyczny Warszawy, w którym plac Zawiszy jest opisywany jako centrum lokalne, czyli miejsce, gdzie ma się skupiać życie, służące integracji społecznej i który ma zapewnić funkcjonalną i estetyczną przestrzeń do zakupów, rozwoju osobistego lub po prostu spędzania czasu wolnego. * *

Miasto planuje już istotne zmiany w sąsiednich ulicach - w dokumentach finansowych na najbliższe lata przewidziana jest przebudowa placu Narutowicza oraz budowa dróg dla rowerów w zachodnich Alejach Jerozolimskich, ciągu Okopowa-Towarowa i Grójeckiej aż do placu Zawiszy. Przyjęcie przez władze Warszawy nowej polityki mobilności, która ma za zadanie zapewnić nie tylko ciągi komunikacyjne, ale też i warunki zachęcające do poruszania się najmniej uciążliwymi dla miasta środkami transportu.

Stowarzyszenie Zielone Miasto zarzuca planistom brak całościowej wizji tego, jak wytworzyć faktyczne centrum lokalne - przestrzeń miejską będącą równocześnie efektywnym węzłem komunikacyjnym, jak i przestrzenią publiczną.

Ich pomysł zakłada wybudowanie brakującego fragmentu Alei Jerozolimskich, zostawienie na Grójeckiej (na odcinku do ul. Dalekiej) tylko dla tramwajów, przekształcenie ronda w skrzyżowanie oraz budowę dróg dla rowerów na placu oraz okolicach.

W tym celu Zelone Miasto stworzyło szereg wizualizacji przekształcenia Placu Zawiszy w plac miejski. Co o nich sądzicie?

d1kpjtc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kpjtc
Więcej tematów