Trwa ładowanie...

Zmiany w Radzie Miasta Warszawa. Nie będzie opłatka podczas obrad

To była tradycja. W przerwie ostatniej przed świętami sesji Rady Miasta Warszawa łamano się opłatkiem, czytano Pismo Święte. Teraz się to zmieni. Tak, mimo sprzeciwu przedstawicieli PiS, zdecydowała przewodnicząca Rady.

Zmiany w Radzie Miasta Warszawa. Nie będzie opłatka podczas obradŹródło: East News, fot: Marek Lasyk
d1ejh12
d1ejh12

Nie będzie tradycyjnego opłatka podczas obrad Rady Warszawy - donosi portal wyborcza.pl. Taką decyzję podjęła Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady. Jej zdaniem będzie to "nowa tradycja".

- To spotkanie opłatkowe zawsze nam wypadło na bardzo ciężkiej, ostatniej w grudniu sesji, podczas której debatowaliśmy o budżecie. W tym roku dodatkowo będzie omawiana sprawa odpadów. Jestem odpowiedzialna za organizację pracy Rady - tłumaczyła.

Dodała, że niektórzy radni zwracali uwagę, że muszą przerywać obrady, a nie dla wszystkich jest to ważne. - Uznałam, że zrobimy takie spotkanie opłatkowe poza sesją. Odbędzie się 17 grudnia. Kto będzie chciał, to przyjdzie - podkreśliła Malinowska-Grupińska.

Awantura w Sejmie. Nitras: chronicie Banasia, macie z nim deal

Jak zaznaczyła, spotkanie odbędzie się bez duchownych, ale "teoretycznie mogą przyjść". Zwróciła uwagę, że choć zaproszeni zostaną m.in. abp Sławoj Leszek Głódź i Henryk Hoser, to "do tej pory nie przychodzili".

d1ejh12

Zdania są podzielone

Zadowolenia ze zmiany tradycji nie kryje lewicowa radna Agata Diduszko-Zyglewska. - Ta zmiana bardzo mnie cieszy. (...) Doceniam ten krok - podkreśliła. Odmiennego zdania jest przedstawiciel PiS Dariusz Figura.

– To zerwanie wieloletniej tradycji. Bardzo zły pomysł. Spotkanie opłatkowe miało swoją rangę. Mam wrażenie, że radni PO znaleźli się pod wpływem mniejszościowej, antychrześcijańskiej grupy. Przecież tzw. opłatek odbywał się w czasie przerwy rady. Przychodził na niego ten, kto chciał. Nie możemy godzić się na dyktat mniejszości. Nie widzę powodu, by rezygnować z tej tradycji - ocenił.

Przypomnijmy, że już w grudniu 2018 roku lewicowi politycy apelowali o zmianę charakteru spotkania opłatkowego.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ejh12
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejh12
Więcej tematów