Trwa ładowanie...

Zmiany przy Centralnym. Będą naziemne przejścia

Naziemne przejścia na tym skrzyżowaniu pojawią się jeszcze tej jesieni.

Zmiany przy Centralnym. Będą naziemne przejścia
d22sue4
d22sue4

Dwóch wykonawców chce przebudować skrzyżowanie ul. E. Plater i Alej Jerozolimskich. Zarząd Dróg Miejskich właśnie otworzył oferty w trwającym postępowaniu przetargowym.

Ceny podane przez firmy, które wzięły udział w przetargu mieszczą się w przedziale 1,5-2,3 mln zł brutto. Na realizację inwestycji zaplanowano przeznaczyć 1,8 mln zł. Złożone oferty będą teraz analizowane. Po wybraniu najkorzystniejszej i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, rozpoczną się prace w terenie. Tak jak informowaliśmy, naziemne przejścia na tym skrzyżowaniu pojawią się jeszcze tej jesieni.

Naziemne przejścia

Na skrzyżowaniu pojawią się dwa nowe naziemne przejścia - przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią - to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Ścieżki rowerowe

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzone będzie także kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczone zostaną też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. ZDM dostosuje również program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

Źródło: (zdm)

d22sue4
d22sue4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22sue4
Więcej tematów