Trwa ładowanie...

Zmiany na ul. Marsa, Żołnierskiej, Rekruckiej i Marynarskiej

Trwa układanie nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej. Wyłączona z ruchu jest zachodnia strona skrzyżowania. Sporo utrudnień - warto przeczytać!

Zmiany na ul. Marsa, Żołnierskiej, Rekruckiej i Marynarskiej
d1tqoob
d1tqoob

Te prace to dalszy ciąg robót przy modernizacji ul. Marsa – informuje UM Warszawa. Budowane są nowe wiadukty nad torami kolejowymi (jeden jest już czynny) oraz przebudowywana ulica wraz ze skrzyżowaniami z ulicami poprzecznymi. Na jezdni ul. Marsa w kierunku Rembertowa oraz na skrzyżowaniu z ulicami Żołnierską i Rekrucką jest układana ostatnia warstwa asfaltu w zachodniej części skrzyżowania.

Od wczoraj, 15 sierpnia od 22.00 do poniedziałku, 19 sierpnia do 4.00 wyłączona z ruchu została ul. Marsa na odcinku od ul. Okularowej do ul. Rekruckiej oraz zachodnia strona skrzyżowania z ulicami Rekrucką i Żołnierską – na wysokości skrzyżowania zamknięto ciąg ulic Żołnierska – Rekrucka w kierunku ul. Korkowej, a także wlot w ul. Marsa w kierunku Pragi Południe i Wawra.

Ruch w kierunku Rembertowa został skierowany w ul. Okularową i dalej ul. Korkową do ul. Rekruckiej. Objazd wyłączonych odcinków ulic Żołnierskiej i Rekruckiej wytyczono ulicami Żołnierską – Strażacką – Chełmżyńską.

Na czas remontu swoje trasy zmieniły linie autobusowe 143, 183, 514 i N71, które w kierunku pętli Rembertów-Kolonia, Nowy Rembertów i Wola Grzybowska, zostały skierowane na objazd ulicami: Okularową, Stepową, Korkową i Rekrucką. Autobusy linii 143 w kierunku pętli GUS kursują ul. Strażacką i Chełmżyńska, a linie 183, 514 i N21 w kierunku pętli Wiatraczna, Metro Politechnika i Dw. Centralny jadą ul. Korkową, Stepową i Okularową.

d1tqoob

W przyszłym tygodniu (24-25 sierpnia) nawierzchnia będzie układana po wschodniej stronie skrzyżowania. Inwestycja prowadzona przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych jest finansowana z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Intercor. Koszt inwestycji to ok. 71 mln złotych. Budowa zakończy się w tym roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z budową węzła Marynarska, do poniedziałku do godz. 4.00 rano wyłączyła z ruchu ul. Marynarską, na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wynalazek. Objazd wyłączonego odcinka (w obydwu kierunkach) wytyczono ulicami: Żwirki i Wigury - 17 Stycznia - Cybernetyki - Postępu. Na trasy objazdowe ulicami: Żwirki i Wigury, 17 Stycznia, Postępu, skierowano linie autobusowe 189 i 504 (w obydwu kierunkach).

d1tqoob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tqoob
Więcej tematów