Trwa ładowanie...

Złóż życzenia Danucie Szaflarskiej. W sobotę kończy 101 lat

"Już jest ponad 2 i pół tysiąca wpisów"

Złóż życzenia Danucie Szaflarskiej. W sobotę kończy 101 lat
d1s080m
d1s080m

W najbliższą sobotę 6 lutego Danuta Szaflarska - wybitna polska aktorka teatrana i filmowa, łączniczka w postaniu warszawskim skończy 101 lat. Artystce już można składać życzenia na stronie facebookowej Muzeum Powstania Warszawskiego . Zostaną one potem wydrukowane na specjalnej karcie i doręczone jubilatce.

Rzeczniczka Muzeum Anna Kotonowicz przyznaje, że nie będzie to proste, bo już jest ponad 2 i pół tysiąca wpisów. Życzenia złożył już, między innymi, Marcin Gortat. „Wspaniałej kobiecie najwspanialsze życzenia z okazji urodzin.#Polish Pride”- napisał polski koszykarz.

„Mam 32 lata i chociaż dzieli nas różnica trzech pokoleń to wydaje mi się, że duchem i entuzjazmem jest pani dużo młodsza ode mnie i moich znajomych. Pani pasja i odwaga są dla mnie dowodem na to, że wyprzedziła pani swoją epokę o co najmniej kilka pokoleń. Kocham Panią za wszystkie role i za całe życie. 200 lat!” - to tylko niektóre z życzeń, jakie składają Danucie Szaflarskiej internauci.

d1s080m

Danuta Szaflarska , ps. "Młynarzówna" urodziła się 6 lutego 1915 r. na Sądecczyźnie. W latach 1943-45 była aktorką Teatru Frontowego Armii Krajowej, a w powstaniu warszawskim - łączniczką. Współorganizowała też wówczas słynne koncerty w murach Politechniki Warszawskiej.

Zagrała w pierwszych powojennych filmach Leonarda Buczkowskiego: "Zakazanych piosenkach" i "Skarbie", a ostatnio m.in. w "Pokłosiu" Władysława Pasikowskiego oraz "Innym świecie" Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta. Jest aktorką TR Warszawa, gdzie od lat występuje w bijącej rekordy popularności sztuce Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest”.

Źródło: IAR/WawaLoive.pl

Przeczytajcie też: Praga obchodzi 368. urodziny. Znamy program

d1s080m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s080m
Więcej tematów