Trwa ładowanie...

Złodzieje pomagają bobrom w Skaryszaku!

Wspólnie uprawiają łobuzerski proceder!

Złodzieje pomagają bobrom w Skaryszaku!
d3on0si
d3on0si

Jak poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta, złodzieje stali się sprzymierzeńcami bobrów. Pierwsi kradną metalową siatkę z drzew w parku Skaryszewskim, natomiast bobry niszczą ogołocone z siatek drzewa.

W parku Skaryszewskim trwa zabezpieczanie drzew przed bobrami. Zgodnie ze swoją naturą podgryzają one pnie. Do zniszczeń nie dochodziłoby, gdyby nie złodzieje - w ślad za ekipą montującą metalowe siatki podążają złodziejaszki, którzy kradną metalowe zabezpieczenie. Tej jesieni zniknęło ok. 60 % siatek!

Proceder ten udało się trochę ukrócić dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy przepłaszali złodziei monitorując tereny nad wodą (brawo!). Zamieniono też niektóre siatki zabezpieczające na plastikowe.

Na niszczycielską działalność bobrów najbardziej narażone są drzewa w linii brzegowej Jeziorka Kamionkowskiego oraz stawu łączącego się z nim wewnątrz parku. Siatka otoczy więc drzewa w tym rejonie w promieniu do 5 m od granicy wody.

d3on0si

Bobry w parku Skaryszewskim zaobserwowano po raz pierwszy pod koniec 2008 roku. W ciągu ostatnich lat przed zębami bobrów Zarząd Oczyszczania Miasta ochronił ok. 250 drzew, a koszt tych prac to ok. 15 tys. zł.

d3on0si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3on0si
Więcej tematów