Trwa ładowanie...

Zgłoś się do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni 2014”

Pierwsze edycje konkursu odbyły się jeszcze przed wojną i brali w nich udział lokalni celebryci

Zgłoś się do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni 2014”
d1cw7r4
d1cw7r4

Ruszyła kolejna, 31. już edycja konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Do końca czerwca mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać swoje pięknie ozdobione roślinnością ogrody przy blokach lub domach, skwery, balkony i okna.

Konkurs nawiązuje w swym przesłaniu do tradycji stolicy i jej dziedzictwa kulturowego sięgającego czasów prezydenta Stefana Starzyńskiego. To właśnie ten prezydent jako wielki zwolennik europeizacji Warszawy, był jego pomysłodawcą i inicjatorem. Przed wojną w konkursie brali licznie udział warszawiacy, w tym wielu ówczesnych celebrytów. Zwycięzcom przyznawano nagrody, które wręczał prezydent m.st. Warszawy. Konkurs zaczął się odradzać oddolnie w latach 70-tych ubiegłego wieku i od 1984 roku prowadzony jest przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Organizatorem konkursu jest od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, a jego finał organizowany jest przez m.st. Warszawę.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca 2014 r., zaś ogłoszenie wyników konkursu w połowie lipca. Oceniane będą: różnorodność roślin, kompozycje roślinne, pomysłowość i oryginalność, estetyka. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia, do której należy dołączyć 2 zdjęcia na płycie CD lub DVD. Inicjatywie towarzyszą liczne wydarzenia m.in. potańcówki międzypokoleniowe, spotkania z ogrodnikami, spacery po nagrodzonych obiektach, piknik cyklistów w kwiatach.

d1cw7r4

* Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ . *

d1cw7r4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cw7r4
Więcej tematów