Trwa ładowanie...

ZDM walczy ze smogiem. Urzędnicy kupią sobie auta elektryczne

Do drogowców trafią pojazdy wyposażone w napęd elektryczny

ZDM walczy ze smogiem. Urzędnicy kupią sobie auta elektryczne
d3oargm
d3oargm

Nowa flota samochodów służbowych, pojazdy elektryczne i zachęcanie pracowników do komunikacji publicznej. Zarząd Dróg Miejskich przyłącza się do walki z zanieczyszczeniem powietrza.

ZDM w wydanym w poniedziałek komunikacie twierdzi, że ochrona środowiska to jeden z priorytetów tej instytucji. Dlatego w ostatnich miesiącach zapadły decyzje o odmłodzeniu floty pojazdów drogowców. Mocno wyeksploatowane i wysokoemisyjne samochody są wycofywane, a w ich miejsce pojawiają się auta, które spełniają rygorystyczne normy emisji spalin.

Drogowcy zachęcają także swoich pracowników do przesiadki na komunikację miejską . - Decyzją dyrektora ZDM mogą oni otrzymać dofinansowanie do zakupu biletów. Wycofujemy się za to z dofinansowania kosztów paliwa - twierdzą urzędnicy.

Na początek dwa pojazdy

Nowością jest zakup samochodów elektrycznych. Do tej pory ZDM nie korzystał z takich pojazdów. W rozstrzygniętym przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Renault, która dostarczy drogowcom dwa egzemplarze modelu Zoe. Na razie jest to jednak projekt pilatożowy.

- Samochody będą mieć w pełni elektryczny napęd i automatyczną skrzynię biegów. Co ważne, będą też przystosowane do ładowania we wszystkich dostępnych obecnie w Polsce terminalach oraz w tradycyjnym gniazdku domowym. Jeśli sprawdzą się w codziennej pracy, być może zdecydujemy o zakupie kolejnych aut na prąd - informuje ZDM .

d3oargm

Pierwsze elektryczne pojazdy mają pojawić się w ZDM do końca marca.

Źródło: ZDM/Wawalove

d3oargm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oargm
Więcej tematów