Trwa ładowanie...

Zbliża się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia w powiecie wołomińskim odbędą się obchody rocznicowe

Zbliża się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej
d27t08p
d27t08p

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy odbyła się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej, określana mianem "Cudu nad Wisłą". Bitwa warszawska została uznana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i zatrzymała rozprzestrzenienie się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.

Ta bitwa rozegrała się na terenie powiatu wołomińskiego, graniczącego dziś z Warszawą. Na tę okazję Starostwo Wołomińskie przygotowuje fascynujące widowisko plenerowe - rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 r. z udziałem wielu historycznie przyodzianych i wyposażonych polskich obrońców oraz bolszewickich agresorów. 15 sierpnia 2012 r. od godziny 13:30 tysiące widzów będzie z zapartym tchem śledziło i zapamiętywało te dziejowe wydarzenia odtworzone na najsłynniejszym amfiteatrze wojny polsko-radzieckiej 1920 r.

W tym roku starostwo zapowiada nową dramaturgię, nowy dynamiczny scenariusz z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań terenu. Szarże ułanów, pojedynki na szable, efekty pirotechniczne, bohaterska śmierć ks. kapelana Skorupki – to wszystko będzie można zobaczyć na historycznych terenach.

Jakie będą inne atrakcje? W dniach 11-12 i 15 sierpnia zapraszamy na* zawody hippiczne i unikatowe Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich oraz Zawody Militarii. Będziemy mogli podziwiać wysokie umiejętności ułanów z całego kraju. Rankiem w dniu Rekonstrukcji, 15 sierpnia, wystartują uczestnicy Międzynarodowego Półmaratonu Ulicznego „Cud nad Wisłą” na trasie Ossów – Radzymin. Nowością jest Bieg Dziecięcy „Cud nad Wisłą” *(godz. 15.30) .

Tuż po Rekonstrukcji (godz. 15.00) rozpoczęcie* Festynu Letniego z koncertem ( godz.20.00) gwiazdy wieczoru - Ani Wyszkoni. *

d27t08p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27t08p
Więcej tematów