Trwa ładowanie...

Zbiórka na renowację mogił powstańczych

Zbiórka potrwa od 21 lipca do 5 sierpnia. Zostanie przeznaczona na budowę i renowację mogił powstańców oraz miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim oraz z Polskim Państwem Podziemnym.

Zbiórka na renowację mogił powstańczych
d3uesrd
d3uesrd

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej zbiórki wykorzystane zostaną na remont ok. 15 grobów znajdujących się w kwaterach: A22, A23 i A25 na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym. W przyszłości Muzeum Powstania Warszawskiego, które organizuje całą akcję, planuje renowację grobów powstańczych umieszczonych na terenie innych warszawskich nekropolii, na przykład na Cmentarzu Wolskim.

Do tej pory podczas zbiórek organizowanych przez MPW od 2004 roku zebrano ponad 200 tysięcy złotych. Pozwoliło to na remont 52 grobów powstańczych na Cmentarzu Powązkowskim i Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach, Cmentarzu Bródnowskim oraz Cmentarzu Służewieckim. Koszt renowacji jednego nagrobka wynosi około 2 tysiące złotych.

W tym roku obok każdego odnowionego grobu pojawi się tabliczka informująca, że został on wyremontowany za fundusze zebrane podczas organizowanej zbiórki.

W Warszawie kwestować będą wolontariusze współpracujący z Muzeum Powstania Warszawskiego. Będą oni mieli odpowiednie identyfikatory oraz specjalne puszki oznaczone logo muzeum. Ponadto w budynku Muzeum Powstania Warszawskiego ustawiono skarbonę stacjonarną.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych publiczna zbiórka na renowację mogił powstańców warszawskich ma charakter ogólnopolski. Pieniądze można wpłacać do 31 grudnia 2012 r. na numer konta bankowego: *26 1060 0076 0000 3310 0019 6191 (Bank BPH SA).*

d3uesrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uesrd
Więcej tematów