Trwa ładowanie...

Zamieszki 11 listopada w zagranicznej prasie

Jak brzmią nagłówki dotyczące wczorajszych wydarzeń w Warszawie? O czym pisze się w zagranicznych mediach?

Zamieszki 11 listopada w zagranicznej prasie
divm9d5
divm9d5

Wczoraj i dzisiaj uwaga zagranicznych mediów zwrócona jest na Warszawę nie tylko ze względu na szczyt klimatyczny . Mimo że serwisy informacyjne publikują głównie relacje z tego wydarzenia, to piszą także o wczorajszych zamieszkach. Jak brzmią nagłówki dotyczące wczorajszych wydarzeń w Warszawie? O czym pisze się w zagranicznych mediach?

Prawicowi uczestnicy zamieszek zostawili po sobie ścieżkę zniszczeń w polskiej stolicy - donosi Agencja Informacyjna Reutera. Przytacza słowa Donalda Tuska o tym, że już trzeci raz obchody Święta Niepodległości zmieniają się w regularne starcia na ulicach Warszawy. Pisze o rannych policjantach oraz o konieczności użycia przez nich gumowych kul. Zastanawia się nad wzrostem poparcia dla prawicowych idei w tej części Europy. Wspomina także o ataku na squaty oraz o podpaleniu tęczy na placu Zbawiciela nazywając konstrukcję "symbolem tolerancji i różnorodności".

Wiele zagranicznych serwisów informacyjnych na afisz wzięło fakt, że Rosja domaga się przeprosin od Polski za wczorajsze zamieszki. Donosi o tym m.in. w tytule swojego artykułu BBC News, które wspomina także o podpaleniu tęczy. Skupia się jednak głównie na relacjach politycznych między Polską a Rosją. Temat ten rozwijają także inne brytyjskie media.

Zobaczcie w naszej galerii nagłówki artykułów na temat wczorajszych zamieszek w Warszawie, które pojawiły się w zagranicznych mediach.

Zobacz także: Znani o wczorajszych wydarzeniach - komentarze i memy

divm9d5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
divm9d5
Więcej tematów